kadr z filmu „Diuna"

Jak wyglądało Arrakis 10 tys. lat przed Atrydami? Uniwersum „Diuny” powróci w serialowym sequelu


05 października 2022

Podziel się newsem:

Jesteście głodni nowości ze świata Diuny? HBO szykuje serial będący prequelem hitowego filmu. Poznaliśmy odtwórczynie głównych ról.

Arrakis 10 tysięcy lat temu

Ogromny sukces Diuny, zarówno artystyczny (6 nagród Oscara), jak i sprzedażowy (ponad 400 milionów dolarów wg. boxoffice) sprawił, że HBO zainteresowało się rozbudowaniem tego uniwersum. W 2019 roku platforma zamówiła serial będący prequelem filmowej Diuny. Dune: The Sisterhood, bo taki oficjalny tytuł nosi produkcja, ma być oparte na książce Briana Herberta (syn Franka Herberta) i Kevina J. Andersona o tym samym tytule i opowiadać o wydarzeniach 10 tysięcy lat przed akcją filmu. Dziś Variety podało pierwsze szczegóły dotyczące serialu. W główne role Valyi i Tuli Harkonnen wcielą się Emily Watson (Czerwony smok, Czarnobyl) oraz Shirley Henderson (dwa filmy z serii Harry Potter, Trainspotting, seria Bridget Jones). Przy produkcji serialu ma pracować m.in. Denis Villeneuve, a więc reżyser filmu z 2021 roku. Jak do tej pory nie otrzymaliśmy jednak żadnej informacji, w jakim momencie znajduje się produkcja i kiedy trafi na platformę HBO Max.

Oficjalny zwiastun filmu Diuna

O początkach Bene Gesserit

Fabuła serialu Dune: The Sisterhood zapowiada się na prawdziwą gratkę dla fanów uniwersum Diuny. Ma on opowiadać bowiem o założeniu legendarnego żeńskiego zakonu Bene Gesserit, który stanowi bardzo istotną rolę w uniwersum stworzonym przez Franka Herberta. Serial oparty będzie o powieść o tym samym tytule napisaną przez syna Franka Herberta, Briana, oraz Kevina J. Andersona. Wspólnie stworzyli oni od 1999 roku aż 15 książek osadzonych w uniwersum Diuny. Rzeczone Dune: The Sisterhood powstało w 2012 roku. Najnowsza, Nawigatorzy Diun, została wydana w 2018 roku, a kolejne powieści zostały już zapowiedziane. Jak się okazuje, nie tylko na ekranach świat stworzony przez Franka Herberta intensywnie się rozrasta. Patrząc jednak na popularność, jaką seria zyskała dzięki filmowi, może to być dopiero początek coraz mocniejszego wnikania Diuny w kulturę popularną.

Jesteście głodni nowości ze świata Diuny? HBO szykuje serial będący prequelem hitowego filmu. Poznaliśmy odtwórczynie głównych ról. Zobacz także Jeffrey Dahmer: 5 piosenek, w których wspomniano seryjnego mordercę TVP miało propozycję wyprodukowania „Wiedźmina”, zanim projekt trafił do Netflixa Christian Bale: Jeśli dostajesz w Hollywood rolę, to tylko dlatego, że DiCaprio ją wcześniej odrzucił Arrakis 10 […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →