fot. mat. promocyjne

Dawid Podsiadło zapowiada „Lata Dwudzieste”. Jest okładka i data premiery płyty


12 października 2022

Podziel się newsem:

Czwarty w karierze studyjny album Dawida Podsiadły ma się ukazać 21 października. Płytę można już zamawiać w przedsprzedaży.

Na Latach Dwudziestych pojawi się 13 utworów. Część z nich jest znana – to POST, Szarość i róż oraz Mori, które Dawid Podsiadło zaprezentował wcześniej na swojej minitrasie, a także wydany w zeszłym tygodniu singiel To co masz Ty!. Piosenka ukazała się z 6 na 7 października i towarzyszył jej teledysk wyreżyserowany przez Filipa Załuskę:

Na ten moment jeśli chodzi o playlistę wiadomo tylko tyle – na stronie latadwudzieste.pl, gdzie pojawiła się informacja, pod resztą piosenek widnieją puste miejsca. Przeczytać można za to informację o nadchodzącej płycie i poznać m.in. jej producenta:

Następca Małomiasteczkowego to zbiór kilku lat przeżyć i przemyśleń artysty, który już przyzwyczaił nas do mocnych tekstów, czego najlepszym przykładem jest singiel POST.

Płyta została wyprodukowana we współpracy z Jakubem Galińskim, producentem muzycznym na co dzień grającym w zespole Dawida.

Problemy mikroświata, osobiste rozterki, ale i spojrzenie na to, co dzieje się na świecie. O tym będzie album Lata Dwudzieste.

Czytaj też: Dawid Podsiadło z radiowym lovesongiem To co masz Ty!

Jest też kilka zdań od Dawida, który opowiada, czym są dla niego tytułowe Lata Dwudzieste:

Lata XX-te to moje pierwsze dziesięć lat innego życia. Innego od pierwszych dwudziestu. To także nabranie powietrza do płuc przed zbliżającą się trzydziestką i zderzenie się z moim nastoletnim wyobrażeniem o tym, kim wtedy będę.

Wachlarz emocji, który towarzyszył mi podczas pracy nad albumem był bardzo szeroki, ale w ogólnym odbiorze sama płyta wydaje mi się całkiem taneczna i bardzo przebojowa. Chyba najbardziej z dotychczasowych

– opowiada Dawid Podsiadło o koncepcie stojącym za płytą.

Warto dokładnie przyjrzeć się okładce albumu, który wychodzi 21 października. Jest psychodeliczna, kolorowa, wypełniona postaciami i budząca jednoznaczne skojarzenie z legendarnym albumem Sgt. Pepper’s Lonely Hearts Club Band – ósmą studyjną płytą The Beatles. Pośrodku całego zamieszania siedzi Dawid, uśmiecha się i kroi na swoim talerzu coś, co wyraźnie przypomina ludzkie ucho. Poniżej prezentujemy cover w całości:

Dawid Podsiadło, Lata Dwudzieste
Dawid Podsiadło Lata dwudzieste

Czwarty w karierze studyjny album Dawida Podsiadły ma się ukazać 21 października. Płytę można już zamawiać w przedsprzedaży. Zobacz także Jeffrey Dahmer: 5 piosenek, w których wspomniano seryjnego mordercę TVP miało propozycję wyprodukowania „Wiedźmina”, zanim projekt trafił do Netflixa Christian Bale: Jeśli dostajesz w Hollywood rolę, to tylko dlatego, że DiCaprio ją wcześniej odrzucił Na […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →