Daniel Craig w reklamie Belvedere

Daniel Craig tańczy w reklamie polskiej marki. Za kamerą Taika Waititi


10 listopada 2022

Podziel się newsem:

W widowiskowym spocie wykorzystano stworzoną specjalnie na tę okazję piosenkę Rity Ory, w której pojawia się też brytyjski raper Giggs.

Łatka 007

Choć Daniel Craig to wybitny aktor, co udowadnia swoimi zaangażowanymi rolami już od lat 90., w oczach fanów kina już na zawsze pozostanie odtwórcą roli Jamesa Bonda – i to jednym z lepszych. Jego ostatni, piąty film z tej serii – Nie czas umierać – miał premierę w 2021 r. Każdy, kto go widział, wie jedno: Craig do grania 007 już nie powróci. Ma zresztą zupełnie inne zawodowe zobowiązania, w tym wcielanie się w detektywa Benoita Blanca w rozkręcającej się właśnie kryminalnej serii Na noże (premiera drugiej części już 23 grudnia). I tak, jak Brytyjczyk daleki jest od tej roli, tak nowa reklama poniekąd o nią zahacza. Choć przez większość czasu Daniel Craig wizualnie jest na ekranie tak daleki od Jamesa Bonda, jak tylko się da.

Artykuł zawiera treści dla osób dorosłych. Czy masz powyżej 18 lat?
S

Co pije Bond?

Reklama, która wczoraj z hukiem wpadła do sieci, promuję polską markę Belvedere – luksusową wódkę produkowaną wyłącznie w Polsce, a dokładnie w Żyrardowie. I to jest właśnie ten „bondowski motyw”, który pojawia się w reklamie. Dlaczego bondowski? Nie tylko z powodu zamiłowania agenta 007 do alkoholu, choć to, jak wiemy, jest spore i może nawet dość niepokojące. Także dlatego, że Belvedere od 2014 roku jest oficjalną wódką bondowskiej franczyzy – pierwszy raz Agent Jej Królewskiej Mości napił jej się w filmie Spectre. Więc choć w tym, że Daniel Craig reklamuje wódkę, nie ma pozornie nic zaskakującego, to w jaki sposób to robi, sprawia, że chce się poniższe wideo oglądać w kółko.

Daniel Craig Belvedere
Daniel Craig w reklamie Belvedere

Gra z konwencją

Klip, który wyreżyserował zdobywca Oscara Taika Waititi (Jojo Rabbit, Thor: Ragnarok), odnosi się do Bonda jeszcze w jeden sposób – gra trochę z konwencją Daniela Craiga jako gwiazdy kina i twardziela (a ten status uzyskał on właśnie po Casino Royale). Wszystko zaczyna się od czerni i bieli. Widzimy aktora w Paryżu, w białym garniturze, który spogląda na Sekwanę. Po chwili orientujemy się, że nie jest tam sam – otaczają go tłumy fanów i paparazzi. Craig szybko wskakuje do Rolls-Royce’a, a właściwie przechodzi przez niego niczym przez portal. Wysiada w skórze, łańcuchu na szyi i okularach przeciwsłonecznych. I tańczy – zmysłowo, widowiskowo, niczym Christopher Walken w teledysku Weapon of Choice Fatboy Slima. Robi to naprawdę dobrze. Tak dobrze, że mógłby spokojnie powstać z tego trend na TikToku.

Nie wiedziałem, czy Daniel potrafi tańczyć, czy nie. To było ryzyko – co jeśli okaże się, że on nie potrafi tańczyć? Na szczęście potrafił

– mówi Taika Waititi.

Same sławy i reżyserskie cameo

Powyższy cytat pochodzi z materiału, który ukazał się obok klipu w magazynie „GQ”. Towarzyszą mu zdjęcia wykonane przez jednego z najsłynniejszych fotografów zajmujących się sztuką i modą – Juergena Tellera. Można doczytać tam, jak doszło do współpracy z choreografem Beyoncé, JaQuelem Knightem, i co do projektu oprócz muzyki dorzuciła Rita Ora, prywatnie partnerka Taiki Waititiego. Nowozelandzki scenarzysta, aktor i reżyser pojawia się w klipie na końcu, grając alternatywną wersję samego siebie, a więc zblazowanego, niezadowolonego z efektów filmowca, którego asystentka karmi sushi. Na sam finał dostajemy też garść bloopersów, czyli wpadek z planu. Wpadek dosłownych, jeśli liczyć tę, w której Craig wpada do basenu. Całość obejrzeć można poniżej:

W widowiskowym spocie wykorzystano stworzoną specjalnie na tę okazję piosenkę Rity Ory, w której pojawia się też brytyjski raper Giggs. Zobacz także Jeffrey Dahmer: 5 piosenek, w których wspomniano seryjnego mordercę TVP miało propozycję wyprodukowania „Wiedźmina”, zanim projekt trafił do Netflixa Christian Bale: Jeśli dostajesz w Hollywood rolę, to tylko dlatego, że DiCaprio ją wcześniej […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →