Mateusz Salamon

Da Vosk Docta producencki album wyda już w tym tygodniu


22 lutego 2021

Podziel się newsem:

Da Vosk Docta niedługo zaprezentuje swój najnowszy album. Tym razem będzie to materiał, który zrealizowany został wraz z zaproszonymi gośćmi! Jednym z nich jest Kukon, z którym nagrany utwór 5 Blondynek stanowi najnowszy singiel zwiastujący wydawnictwo Opal Black.

Reklama

DVD swoją muzyczną rozpoczął w punkcie z napisem hip-hop. Szybko jednak przeszedł ten etap, by uciec w rejony, gdzie dominuje brzmienie elektroniczne. Da Vosk Docta w swojej podróży nie sprecyzował konkretnego kierunku. Od 2013 roku wrocławski producent wybrał się w kilkanaście wycieczek, w których spoglądał w stronę trapu, cloudu, lofi, house’u. Towarzyszyła mu w tym duża ilości bassu i mocne uderzenia beatu. DVD w swoich ambitnych i rozbudowanych produkcjach dbał jednocześnie, by charakteryzowała je przestrzeń i atmosfera. Natomiast jako sposób transportu swojej muzyki do słuchaczy obrał takie platformy jak np. Soundcloud. Dzięki temu ze swoimi elektronicznymi singlami, EPkami i albumami dotarł znacznie dalej, niż granice naszego kraju. Teraz Da Vosk Docta grono zdobytych słuchaczy zamierza powiększyć wydając album nagrany z udziałem raperów oraz wokalistów.

Da Vosk Docta – Ancient Flute

Czas wpuścić trochę świeżego powietrza

Da Vosk Docta tworzył do tej pory elektronikę. Precyzyjna klasyfikacja gatunkowa nie jest tutaj wymagana. Artysta trafiał jednak tym samej to określonej grupy odbiorców. Fanbase ten jednak z pewnością powiększy się już wkrótce. Najprawdopodobniej proces ten już się rozpoczął. Da Vosk Docta bowiem kilka miesięcy temu zapowiedział, że na początku 2021 zaprezentuje swój pierwszy album nagrany z udziałem zaproszonych gości, głównie raperów. Projekt zatytułowany został Opal Black, a znane ksywy na trackliście krążka z pewnością przyciągną słuchaczy zorientowanych bardziej na rap, niż muzykę elektroniczną. Decyzję o stworzeniu materiału producenckiego w wywiadzie dla Red Bull’a DVD wyjaśnił następująco:

Dojrzałem w końcu do tego, by zaprosić raperów do współpracy i wydać album, który jest połączeniem muzyki elektronicznej i hip-hopu. (…) Mi zawsze podobała się idea transferu z muzyki elektronicznej – żeby zrobić jakieś jej świeże połączenie z hip-hopem. Nie chciałem też robić płyty czysto trapowej, czy na bitach 140bpm, ale żeby nieco odświeżyć tę formułę. Jakby nie patrzeć, byłem pionierem takiego brzmienia w Polsce, bo w 2013 roku robiliśmy z Guziorem bardzo świeże rzeczy, jeśli nie najświeższe wtedy, i teraz też chcę wpuścić tutaj trochę świeżego powietrza

Opal Black to współpraca z m.in. Jetlagz, Bonsonem, Kukonem i Młodym Dzbanem

Da Vosk Docta tworząc listę gości na swój produkcyjny debiut wykazał się sprawnym rozeznaniem w rapowym światku. DVD zadbał, by na jego wyjątkowych beatach pojawili się również twórcy nietuzinkowi, wybijający na tle reszty sceny, a jednocześnie umiejący odnaleźć się w tworzonym przez wrocławianina klimacie.

Nie uświadczycie tu paczkowych loopów, postarałem się za to zamieścić dużo granych przeze mnie harmonii oraz nieszablonowych, zaprojektowanych przeze mnie dźwięków. Nie będę ukrywał, że wolałem stworzyć projekt ambitniejszy, stąd też wybór gości musiał być starannie przemyślany. Na swoją płytę zaprosiłem więc pełen przekrój najciekawszych zawodników z polskiej rap sceny

Black Opal dostarczy nam zatem Parę Piosenek duetu Jetlagz, który bezbłędnie odnajduje się w mariażu rapu z elektroniką, a także numer, który wspólnie nagrali Młody Dzban i Zdechły Osa oraz utwór, w którym obok siebie pojawiają się Bonson, Zeamsone i Kari. Pozostałymi gośćmi zaproszonymi przez Da Vosk Doctę są m.in. GVERILLA, Kobik, Floral Bugs, Proseko i zibex.

Pierwszym singlem zapowiadającym Opal Black było natomiast wspomniane Parę Piosenek Kosiego i Łajzola.

Da Vosk Docta feat. Jetlagz – Parę Piosenek

Bardzo udany utwór Da Vosk Docta i Jetlagz skutecznie zwrócił uwagę słuchaczy na nadchodzący album Opal Black, rozbudzając jednocześnie ciekawość, jak brzmiałby cały długogrający projekt tej trójki. W tej chwili jednak skupiamy się na producenckim krążku DVD, którego równie udaną zapowiedzą jest singiel 5 Blondynek. Ten niedawno zaprezentowany utwór, nagrał, również idealnie odnajdujący się w tworzonym przez gospodarza klimacie, Kukon! Chemii, którą czuć między twórcami tego kawałka nie sposób nie wyczuć. Potęguje to wrażenie, że pierwszy producencki album Da Vosk Docta jest materiałem przemyślanym, w którym zaproszeni goście nie są przypadkowi, a precyzyjnie dobrani, by Opal Black prezentował się dokładnie tak, jak życzy sobie tego autor.

Da Vosk Docta feat. Kukon – 5 Blondynek

Opal Black – premiera w tym tygodniu

Pierwszy album, który Da Vosk Docta zrealizował wraz z zaproszonymi gośćmi ukaże się już w tym tygodniu! Premierę Opal Black zaplanowano na 26 lutego. Wydawnictwo w preorderze zamówić można na stronie www.davoskdocta.pl, a z pełną tracklistą płyty zapoznacie się poniżej.

Da Vosk Docta - Opal Black - okładka
Da Vosk Docta – Opal Black – okładka

Da Vosk Docta – Opal Black – tracklista

 1. Parę Piosenek feat. Jetlagz
 2. Koloryt feat. Ambro Fiszowski, Esku
 3. Till Coffin 2 feat. Młody Dzban, Zdechły Osa
 4. Lunatyk feat. Profeat, Baron
 5. 4 Kobiety feat. Zeamsone, Bonson, Kari
 6. BOA feat. Proseko
 7. 5 Blondynek feat. Kukon
 8. Widziało feat. Siles
 9. Penthouse feat. be vis
 10. Syntetyczne Warkocze feat. Kobik, Floral Bugs
 11. Space X feat. GVERILLA
 12. Posyp feat. zibex
 13. Cash feat. Vic, Agata Gołemberska

Da Vosk Docta feat. Zeamsone, Bonson, Kari – 4 Kobiety

„Opal Black” to kilkanaście utworów, które nagrali m.in. Jetlagz, Zdechły Osa, Młody Dzban, Bonson i Kukon.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.