fot. FN Meka / Instagram

Cyberpunk 2022. Wytwórnia muzyczna podpisała kontrakt z raperem-robotem


17 sierpnia 2022

Podziel się newsem:

Przemysł muzyczny przechodzi rewolucję. Wytwórnia Capitol Records podpisała kontrakt z wirtualnym raperem napędzanym przez sztuczną inteligencję – FN Meką.

Capitol Records podpisało wirtualnego artystę

Serwis NME donosi o najnowszym transferze w Capitol Records. W zeszłym tygodniu wytwórnia przywitała w swoich szeregach rapera o pseudonimie FN Meka. Nie byłoby w tym nic niezwykłego, gdyby nie fakt, że Meka nie jest człowiekiem.

@fnmeka What am I juggling? #juggling #robot ♬ original sound – Legends⚡️👑

Zobacz: Sztuczna inteligencja skomponowała piosenkę w stylu Beatlesów

FN Meka to wirtualny raper napędzany przez sztuczną inteligencję. Dołączenie Meki do Capitolu ogłoszono przy okazji premiery jego najnowszego singla – Florida Water, który ukazał się w zeszły czwartek. Obok cyfrowego nawijacza wystąpili Gunna oraz streamer gamingowy Clix, natomiast za produkcję odpowiada Turbo. Jak podkreślają twórcy, tekst został wygenerowany, ale zarejestrowany wokal należy do człowieka.

FN Meka feat. Gunna, Clix – Florida Water

FN Meka powstał w 2019 roku dzięki wytwórni Factory New, która jako pierwsza „podpisała” Mekę. Najpierw jego piosenki ukazywały się na SoundCloudzie, gdzie zbierał setki tysięcy odsłon. Prawdziwą popularność przyniosła mu dopiero działalność na Instagramie i TikToku. Współzałożyciel firmy, Anthony Martini, wyjaśniał w zeszłym roku, w jaki sposób AI generuje kolejne zwrotki wirtualnego rapera. Program analizuje popularne piosenki z różnych gatunków, po czym sugeruje kolejne „bloki”, jak melodię, tempo, kontekst lub adliby.

FN Meka, mimo że nie istnieje fizycznie, cieszy się dużym zainteresowaniem. Na TikToku zebrał już ponad dziesięć milionów obserwujących i ponad sto trzydzieści trzy miliony polubień. Na Instagramie obserwuje go „tylko” sto osiemdziesiąt siedem tysięcy osób.

@fnmeka

What color is your Bugatti? 🛩

♬ AirplaneMode – BONES

Przemysł muzyczny przechodzi rewolucję. Wytwórnia Capitol Records podpisała kontrakt z wirtualnym raperem napędzanym przez sztuczną inteligencję – FN Meką. Zobacz także FiQuality to (nie)śmieszny żart, który czym prędzej powinien doczekać się puenty Ubisoft nie będzie mnie wodzić za nos. Powrót do korzeni „Assassin’s Creed” to zagrywka pod publiczkę Horrorcore cały czas w pełni sił. Słoń […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →