Sztuczna inteligencja skomponowała piosenkę w stylu Beatlesów


22 września 2016

Obserwuj nas na instagramie:

“Daddy’s Car” to pierwsza piosenka pop napisana w całości przez sztuczną inteligencję, która na dodatek… planuje wydać cały album.

Utwór, po którego usłyszeniu uznaliśmy, że jako cywilizacja jesteśmy zgubieni, powstał w laboratoriach Sony CSL. Sztuczna inteligencja wygenerowała go po przyswojeniu ogromnej bazy piosenek i przemieleniu jej przez znane tylko jej twórcom mechanizmy optymalizacji. W skrócie – powstał skrypt, który jest w stanie komponować utwory w dowolnym stylu. Na razie światu pokazano dwa z nich – “Daddy’s Car” w stylu Beatlesów i “The Ballad of Mr Shadow” w stylu amerykańskich kompozytorów takich jak Irving Berlin, Duke Ellington, George Gershwin i Cole Porter.

Jeśli wierzyć informacjom podawanym na stronie Flow Machines, sztuczna inteligencja skomponowała utwory, które następnie zostały zaaranżowanego przez francuskiego kompozytora Benoîta Carré’a, który także napisał teksty.

Wszystko zaczęło się od stworzenia bazy danych, która zawierała 13 000 zapisów nutowych muzyki różnych kompozytorów i w różnych stylach – głównie jazzu, popu, ale także muzyki brazylijskiej i broadwayowskiej. Następnie, po wybraniu stylu, w którym ma zostać stworzony utwór, sztuczna inteligencja wygenerowała zapis nutowy. Benoît Carré następnie poskładał utwór na podstawie zapisu nutowego ze skrawów innych piosenek oraz dokończył produkcję i miks.

W 2017 roku ma ukazać się cały album zawierający utwory skomponowane przez sztuczną inteligencję.

Sprawdź także:
Nadchodzi płyta z muzyką dla kotów. Wydaje ją Universal

“Daddy’s Car” to pierwsza piosenka pop napisana w całości przez sztuczną inteligencję, która na dodatek… planuje wydać cały album. Utwór, po którego usłyszeniu uznaliśmy, że jako cywilizacja jesteśmy zgubieni, powstał w laboratoriach Sony CSL. Sztuczna inteligencja wygenerowała go po przyswojeniu ogromnej bazy piosenek i przemieleniu jej przez znane tylko jej twórcom mechanizmy optymalizacji. W skrócie […]

Obserwuj nas na instagramie:


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →