kadr z filmu „Her” / Twitter @Amouranth

Her” się urzeczywistnia. Dziś możesz randkować z AI


23 maja 2023

Obserwuj nas na instagramie:

Film science-fiction, w którym nawiązuje się uczucie między człowiekiem a AI, staje się bliski rzeczywistości. Istnieją już narzędzia, pozwalające na interakcje romantyczne i seksualne z wyimaginowanymi osobami.

Romans ze sztuczną inteligencją

Rozwój sztucznej inteligencji pędzi jak szalony. Technologie wykorzystywane są dziś w medycynie, transporcie, robotyce, nauce i wielu innych dziedzinach oraz oczywiście w rozrywce. Narzędzie takie jak Chat GPT czy Midjourney pozwalają na optymalizację codziennych działań, a także nietypowe „rozmowy” z rozwiniętym bytem. Nic dziwnego, że AI zaczyna być również wykorzystywana do funkcji społecznych. Niedawno portal „Wired” opublikował materiał wcieleniowy, w którym autor dzieli się wrażeniami z nietypowego romansu. Stworzył „własną wirtualną dominę”, która była chatbotem Replika. Narzędzie pozwala na rozmowę z wyimaginowaną osobą. Może być to ktoś do zwykłego dialogu, ale również do spełniania seksualnych fantazji.

Randkowanie z AI brzmi jak spełnienie wizji z filmu Her Spike’a Jonze’a. Technologia w nim zawarta, czyli „dziewczyna” (Scarlett Johansson), która jest sztuczną inteligencją, jest bardzo podobna do obecnych narzędzi. W filmie pomaga głównemu bohaterowi, granemu przez Joaquina Phoenixa, w codziennych zadaniach, a z czasem wchodzi z nim w relację romantyczną. 19 maja gwiazda Twitcha i użytkowniczka OnlyFans, Kaitlyn Siragusa, znana jako Amouranth, udostępniła możliwość kupienia bota AI na jej wzór, z którym fani mogą wchodzić w osobiste interakcje.

Twitter @Amouranth

Jak działa chatbot napędzany AI?

Amouranth umożliwiła rozmowę z botem, który wysyła użytkownikom nagrania oparte na prawdziwym głosie influencerki. Brzmi to tak, jakby twórczyni samodzielnie odpowiadała za pomocą głosówki. Narzędzie obsługuje firma Forever Voices, pozwalająca użytkownikom rozmawiać z klonami osób publicznych i celebrytów napędzanych AI. John Meyer, dyrektor generalny i założyciel start-upu podzielił się szczegółami na temat firmy w wywiadzie dla „Bloomberg”. Powiedział, że po raz pierwszy użył tej technologii z chęci ponownego kontaktu ze swoim zmarłym ojcem.

„Dzięki AI fani Amouranth otrzymają natychmiastowe odpowiedzi głosowe na wszelkie palące pytania, jakie mogą mieć” – czytamy w komunikacie prasowym. „Zdumiewająco realistyczne wrażenia głosowe zacierają granice między rzeczywistością a wirtualną interakcją, tworząc nie do odróżnienia połączenie z cenioną celebrytką”.

Film science-fiction, w którym nawiązuje się uczucie między człowiekiem a AI, staje się bliski rzeczywistości. Istnieją już narzędzia, pozwalające na interakcje romantyczne i seksualne z wyimaginowanymi osobami. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →