„Pamela: Historia Miłosna” (fot. Netflix)

Co słychać u Pameli Anderson? Opowie o tym nowy dokument Netfliksa


11 stycznia 2023

Podziel się newsem:

Pamela: Historia miłosna opowie o karierze, złym traktowaniu przez media i życiu miłosnym gwiazdy. Film ma zadebiutować na Netfliksie 31 stycznia.

Rozgłos bez kontroli

Nazwisko Pameli Anderson w ostatnich miesiącach zaczęło pojawiać się w mediach wyjątkowo często. Niestety, aktorka i modelka nie miała nad tym kontroli. Wszystko przez oparty na faktach fabularny miniserial Pam i Tommy, opowiadający o słynnej aferze z ukradzioną sekstaśmą w tle. W historię zamieszani byli Pamela i jej ówczesny mąż, perkusista Mötley Crüe Tommy Lee.

Chwytliwa, ale bezrefleksyjna rozrywka

Nie ma co ukrywać – produkcja serwisu Hulu, którą można w Polsce obejrzeć na Disney+, to kawał dobrej telewizji. Kryminalna, wciągająca intryga, perfekcyjnie napisany scenariusz i świetne role Lily James i Sebastiana Stana oraz Setha Rogena – wszystko to składa się na jeden z najlepszych seriali 2022 roku. Pam i Tommy nie wyśmiewał Pameli Anderson, ukazywał ją na jakimś poziomie jako ofiarę całej sytuacji. Ale sam w sobie był rozrywką, sprowadzając też trudny okres w jej życiu do chwytliwej anegdoty.

Nie obejrzy nawet zwiastuna

Trudno się więc dziwić, że Pamela nie była zachwycona mocno satyrycznym serialem na swój temat. Nie wypowiadała się publicznie, ale bliskie jej źródła informowały, że aktorka nie zamierza nawet obejrzeć trailera Pam i Tommy, nie mówiąc już o poszczególnych odcinkach. Pojawienie się serialu zadziałało dokładnie tak, jak afera w połowie lat 90. – Pamela trafiła w sam środek wydarzeń, ale zupełnie ich nie kontrolowała. Teraz, przy okazji premiery nowego dokumentu, zabrała głos na ich temat po raz pierwszy:

Wykreśliłam tę skradzioną taśmę z mojego życia po to, aby przeżyć, a teraz wszystko znowu wraca. Niedobrze mi, kiedy o tym myślę. (…) Chcę po raz pierwszy przejąć kontrolę w tej narracji

– mówi w zwiastunie Pamela, odnosząc się do serialu Pam i Tommy.
Pamela: Historia Miłosna
„Pamela: Historia Miłosna” (fot. Netflix)

Uczłowieczający dokument

Netflix zapowiada swoją nową produkcję jako „osobisty i uczłowieczający portret Pameli Anderson, jednej z najsłynniejszych blondynek w historii show-biznesu”. Dokument Pamela: Historia miłosna ma opowiedzieć o drodze, którą przebyła celebrytka, „aby z dziewczyny z prowincji stać się międzynarodową ikoną seksu, aktorką, aktywistką i wreszcie troskliwą matką”.

Pamela – własność publiczna

Trwający dwie minuty pierwszy zwiastun pokazuje, jak czuła się Pamela i jak przez lata postrzegała ją branża i media. „Wydaje mi się, że ludzie nie postrzegają jej jako posiadaczki własnego wizerunku. To Pamela Anderson, własność publiczna” – pada w materiale z offu. Gwiazda Słonecznego patrolu także podkreśla, że czuła się ignorowana i marginalizowana. „Nie czułam, żeby mnie szanowano”, przyznaje.

Pamela: Historia Miłosna
„Pamela: Historia Miłosna” (fot. Netflix)

Szczęśliwe zakończenie

Na archiwalnych zdjęciach widzimy natarczywych paparazzi, niekomfortowe zbliżenia kamery i słyszymy pytania, „czy planuje kiedyś zostać poważną aktorką?”. Pamela: Historia miłosna wydaje się jednak mieć szczęśliwe zakończenie – Anderson opowiada swoją historię z zupełnie nowego i spokojniejszego etapu w życiu, jako osoba spełniona i próbująca przestrzec przed podobnym losem młode osoby. Dokument będzie można obejrzeć od 31 stycznia na Netfliksie.

Zwiastun dokumentu Pamela: Historia miłosna:

Pamela: Historia miłosna opowie o karierze, złym traktowaniu przez media i życiu miłosnym gwiazdy. Film ma zadebiutować na Netfliksie 31 stycznia. Zobacz także Jeffrey Dahmer: 5 piosenek, w których wspomniano seryjnego mordercę TVP miało propozycję wyprodukowania „Wiedźmina”, zanim projekt trafił do Netflixa Christian Bale: Jeśli dostajesz w Hollywood rolę, to tylko dlatego, że DiCaprio ją […]

Tutaj kupisz swój bilet na koncert lub festiwal!

Biletomat.pl
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →