fot. Netflix

Netflix może stracićWednesday”. Serialowy hit trafi na inną platformę?


03 stycznia 2023

Podziel się newsem:

Popularny serial z Jenną Ortegą w roli głównej na początku grudnia został numerem jeden w ponad 80 krajach. Wednesday była oglądana na ponad 50 milionach kont Netfliksa.

Nowe podejście do Rodziny Addamsów

Skąd ogromny sukces serialu? Przede wszystkim Wednesday to zupełnie nowe podejście do znanej i lubianej franczyzy, czyli Rodziny Addamsów. Po drugie za sterami projektu stanął Tim Burton, filmowiec kojarzony z klimatem grozy i pastiszu, który 30 lat temu miał reżyserować filmową Rodzinę. Poza tym serial Netfliksa doskonale wpisuje się w trendy, a do znanej marki wprowadza elementy young adult, coming of age i kina grozy.

Problem z Wednesday

To, że będzie 2. sezon Wednesday jest niemal pewne, choć oficjalna informacja na ten temat jeszcze się nie pojawiła. Biorąc jednak pod uwagę wyniki oglądalności, nikt nie wyobraża sobie, że serial mógłby nie być kontynuowany. Co jednak zaskakujące, pojawiło się pytanie o to, gdzie będziemy mogli oglądać kolejne odcinki przygód mrocznej nastolatki? Oczywiście produkcję chciałby na pewno zatrzymać u siebie Netflix, ale może okazać się, że nie ma wyboru. Dlaczego?

7 filmów i seriali, które warto obejrzeć po „Wednesday”
fot. Netflix

Gigantyczne przejęcie

Problemem jest to, że Wednesday to serial produkcji Metro-Goldwyn-Mayer, a nie Netfliksa. Gigant streamingowy odgrywa w tej układance rolę dystrybutora. I może niedługo stracić prawa dystrybucyjne z powodu przejęcia firmy MGM przez… Amazona. Ta gigantyczna fuzja, opiewająca na kwotę prawie 8,5 miliarda dolarów, może doprowadzić do wielu zmian. Jedną z nich jest poszerzenie bazy filmów i seriali, które będą niedługo dostępne na platformie Amazon Prime Video. I można się domyślać, że szefowie Amazona zrobią wszystko, aby wśród tytułów znalazła się Wednesday.

Czytaj też: 7 filmów i seriali, które warto obejrzeć po „Wednesday”

Gdzie oglądać drugi sezon Wednesday?

Czy więc 2. sezon serialu z Jenną Ortegą w roli głównej zadebiutuje na Prime Video? Czy fani produkcji, którzy dotychczas nie mieli tej platformy, będą masowo kupować dostęp i potencjalnie rezygnować z Netfliksa? A może Netflix dogada się z Amazonem i wykupi prawa do tytułu, dystrybuując go u siebie tak jak dotychczas? To ostatnie jest możliwe. Szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że – jak donosił „Deadline” – Amazon oświadczył, że nie planuje przejmować wszystkich treści MGM na wyłączność i dystrybuować ich jedynie za pomocą swojego serwisu streamingowego.

Popularny serial z Jenną Ortegą w roli głównej na początku grudnia został numerem jeden w ponad 80 krajach. Wednesday była oglądana na ponad 50 milionach kont Netfliksa. Zobacz także Jeffrey Dahmer: 5 piosenek, w których wspomniano seryjnego mordercę TVP miało propozycję wyprodukowania „Wiedźmina”, zanim projekt trafił do Netflixa Christian Bale: Jeśli dostajesz w Hollywood rolę, […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →