kadr z serialu „Atlanta”

Childish Gambino wraca do tworzenia muzyki. Na razie na potrzeby serialu


17 marca 2023

Podziel się newsem:

Childish Gambino powraca z pierwszym muzycznym projektem od czasu „zakończenia kariery”. Ma to związek z premierą nowego serialu.

Childish Gambino z nową muzyką

Zgodnie z zapowiedziami, on powrócił! Childish Gambino zaprezentował nowy album. Na razie nie jest to jednak longplay, na który fani liczą. Glover wydał EP-kę w związku z serialem Swarm, którego jest współtwórcą. Childish wyprodukował utwory wykonane przez Ni’jah, fikcyjną postać graną przez prawdziwą artystkę, Kirby. Na Sticky Gambino udzielił się także rapowo. Glover współtworzył Swarm wraz z Janine Nabors, scenarzystką, z którą pracował przy serialu Atlanta. Serial jest już dostępny na Amazon Prime Video.

EP-ka z soundtrackiem do serialu Swarm

Zamknięty rozdział znów został otwarty

Tegoroczna ceremonia rozdania Złotych Globów była dla Donalda Glovera naprawdę wyjątkowa. Choć nie udało mu się zdobyć statuetki, to sama nominacja, trzecia już za rolę w serialu Atlanta, potwierdza, że obrana przez niego droga jest tą właściwą. Stworzona przez niego Atlanta wciąż trzyma niezwykle wysoki poziom. Przez ostatnie lata tego samego nie mogli powiedzieć fani muzycznych dokonań Donalda Glovera, który nagrywa i występuje pod pseudonimem Childish Gambino. W 2017 roku zapowiedział on zbliżający się koniec tego projektu, a od czasu, gdy w 2020 roku wydał album 3.15.20 mający być jego pożegnaniem, słuch o Childishu praktycznie zaginął. Tym większym wydarzeniem było potwierdzenie przez Glovera swojego muzycznego powrotu w wywiadzie dla „E! News”:

Tworzę teraz muzykę. Uwielbiam ten proces. Jestem w studio i zapraszam do niego ludzi, pracuję nad małymi rzeczami. Robię to teraz tylko dla zabawy. Ale wkrótce coś się wydarzy. Obiecuję

– powiedział Donald Glover.

Dodatkowo, zapytany o wcześniejsze wypowiedzi o emeryturze Childisha Gambino, stwierdził krótko: „On wróci. Jest tutaj w tej chwili”.

Childish Gambino powraca z pierwszym muzycznym projektem od czasu „zakończenia kariery”. Ma to związek z premierą nowego serialu. Zobacz także Była dzieckiem, robiono z niej kobietę. Roxie Węgiel o seksualizacji w branży 20 najciekawszych pomysłów preorderowych od polskich raperów To studio odpowiada za twoje ulubione filmy. Dlaczego A24 jest tak kultowe? Childish Gambino z nową […]

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →