Billie Eilish w serialu „Rój”

Billie Eilish debiutuje jako aktorka. Od tej sceny aż przechodzą ciarki!

Obserwuj nas na instagramie:

„Zabójstwo. Seks. Muzyka. To nie jest fikcja” – można przeczytać w opisie serialu debiutującego dziś na platformie Prime Video. Billie Eilish wcieliła się w nim w tajemniczą Evę.

Obsesja na punkcie gwiazdy muzyki pop

Co prawda Billie Eilish ma już na koncie Oscara, ale za piosenkę do Nie czas umierać, a nie za swoje zdolności aktorskie. Rola w Roju to więc jej fabularny debiut. Serial, który współtworzył Donald Glover aka Childish Gambino, ma skupiać się na losach młodej kobiety, której obsesja na punkcie gwiazdy muzyki pop ma podążyć w mroczną stronę.

Ciarki i niepokój

Autorka wielu hitów, pogromczyni list przebojów i laureatka 7 nagród Grammy podzieliła się na swoim Instagramie fragmentem serialu Rój, w którym rozmawia z inną bohaterką, Dre (graną przez Dominique Fishback). Powiedzieć, że krótka scena jest niepokojąca, to mało. O ciarki przyprawia zarówno enigmatyczny, choć mający na pewno coś wspólnego z przemocą temat rozmowy, jak i dziwaczne uśmiechy bohaterek. Wyglądają one jak wyciągnięte prosto z horroru. Nie bez znaczenia jest tu też muzyka. Jest w tym klipie pewna tajemnica oraz coś z klimatu kultowego Miasteczka Twin Peaks. „Jakiego koloru było rozlane mleko” – pyta delikatnie uśmiechnięta Eilish. „Było czerwone” – odpowiada Fishback, odwzajemniając creeperski uśmiech. Zobaczcie całość poniżej:

Bohaterka stylu Dona Drapera i Tony’ego Soprano

Rój można od dziś obejrzeć na platformie Prime Video. Za stworzenie serialu odpowiadają wspomniany Donald Glover, znany przede wszystkim z Atlanty oraz swojej muzycznej kariery (przy okazji produkcji wydał też nową muzykę jako Childish Gambino), a także producentka Janine Nabors (serial Watchmen). Sami twórcy opisują główną postać, Dre, jako antybohaterkę w stylu Dona Drapera czy Tony’ego Soprano, ale ubraną w kostium czarnej, współczesnej kobiety. Jak już wcześniej wspominaliśmy, obiektem westchnień Dre jest gwiazda muzyki pop, Ni’Jah. Nie wcieli się w nią jednak wcale Billie Eilish, a Nirine S. Brown. Sama ta postać inspirowana jest natomiast Beyoncé. Szerzej wspominaliśmy o tym TU

Zwiastun serialu Rój:

„Zabójstwo. Seks. Muzyka. To nie jest fikcja” – można przeczytać w opisie serialu debiutującego dziś na platformie Prime Video. Billie Eilish wcieliła się w nim w tajemniczą Evę. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka Macklemore zabrał ważny głos. „Hind’s Hall” […]

Obserwuj nas na instagramie:

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →