kadr z serialu „Atlanta”

SwarmDonalda Glovera. Inspirowany Beyoncé serial powtórzy sukces „Atlanty”?


01 lutego 2023

Obserwuj nas na instagramie:

„Siostra Atlanty” – tak nazywany jest kolejny serial Donalda Glovera Swarm. Produkcja Amazon Prime Video skupi się na historii nastolatki, która ma obsesję na punkcie ukochanej gwiazdy popu, łudząco podobnej do Beyoncé. Zobaczcie pierwsze zdjęcia, zapowiadające serial.

Nowy serial Donalda Glovera

Donald Glover, w muzycznym kręgu znany szeroko pod pseudonimem Childish Gambino, ma za sobą sukces czterech sezonów swojego serialu Atlanta. Po tym, gdy artysta ogłosił zakończenie serialu, fani byli niepocieszeni. Mogą być jednak spokojni – czas na kolejną produkcję jego autorstwa.

Według „Vanity Fair” serial Swarm od Amazon Prime Video opowie o młodej kobiecie o imieniu Dre (Dominique Fishback znana z Judasz i Czarny Mesjasz), która ma obsesję na punkcie fikcyjnej gwiazdy pop. Bohaterka ma być oparta na Beyoncé, jednak możemy się domyślać, że Glover sam doświadczył toksycznego, zadziwiającego zachowania fanów, którzy przekraczają granice artystów. Stało się to inspiracją dla całego show.

kadr z serialu „Swarm” / Amazon Prime Video

„Siostra Atlanty

Przez zagraniczne media Swarm zostało okrzyknięte „siostrą Atlanty”. Dwa tytuły łączy przede wszystkim udział Glovera, ale także Janine Nabers, scenarzystka i producentka serialu, która została showrunnerką nadchodzącej produkcji. Zaczerpnęła inspiracje Houston, z którego pochodzi ona, a także szereg gwiazd popu, takich jak Lizzo, Megan Thee Stallion i wspomniana Beyoncé. To niejedyna część wspólna. Jako inspiracje twórcze Glover podaje dramat Michaela Haneke Pianistka oraz Króla Komedii Martina Scorsese. Tymczasem współpracująca z nim Nabers odnosi się w wywiadach do Mad Mena oraz Rodziny Soprano. Nadchodząca produkcja będzie mroczną opowieścią o antybohaterach.

kadr z serialu „Swarm” / Amazon Prime Video

U boku Fishback w roli siostry Dre pojawi się Chlöe Bailey – aktorka, która ma okazję poznawać branżę muzyczną jako wokalistka, która rozwija swoją karierę solową (jej debiutancki projekt ma się ukazać w marcu), a także na podstawie doświadczeń z duetu Chloe x Halle, który współtworzyła z siostrą. Projekt promowała zresztą sama Beyoncé.

kadr z serialu „Swarm” / Amazon Prime Video

Co ciekawe, w projekt zaangażowana jest również córka Baracka i Michelle Obamy, Malia Obama. Będzie współpracowała z twórcami przy scenariuszu Swarm. Glover określił ją jako „niezwykle utalentowaną osobę” i „naprawdę skupioną na swojej pracy. To jedna z wielu współautorek scenariusza. Przy serialu współpracuje również brat Glovera, Stephen, który tworzył z nim serial Atlanta.

kadr z serialu „Swarm” / Amazon Prime Video

„Siostra Atlanty” – tak nazywany jest kolejny serial Donalda Glovera Swarm. Produkcja Amazon Prime Video skupi się na historii nastolatki, która ma obsesję na punkcie ukochanej gwiazdy popu, łudząco podobnej do Beyoncé. Zobaczcie pierwsze zdjęcia, zapowiadające serial. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →