kadr z klipu do utworu „This Is America”

Donald Glover powróci jako Childish Gambino


12 stycznia 2023

Obserwuj nas na instagramie:

Podczas ceremonii rozdania Złotych Globów, zapytany przez dziennikarzy Donald Glover przyznał, że powróci jako Childish Gambino.

Zamknięty rozdział znów został otwarty

Tegoroczna ceremonia rozdania Złotych Globów była dla Donalda Glovera naprawdę wyjątkowa. Choć nie udało mu się zdobyć statuetki, to sama nominacja, trzecia już za rolę w serialu Atlanta, potwierdza, że obrana przez niego droga jest tą właściwą. Stworzona przez niego Atlanta wciąż trzyma niezwykle wysoki poziom. Przez ostatnie lata tego samego nie mogli powiedzieć fani muzycznych dokonań Donalda Glovera, który nagrywa i występuje pod pseudonimem Childish Gambino. W 2017 roku zapowiedział on zbliżający się koniec tego projektu, a od czasu, gdy w 2020 roku wydał album 3.15.20 mający być jego pożegnaniem, słuch o Childishu praktycznie zaginął. Tym większym wydarzeniem jest fakt, że Glover w wywiadzie dla „E! News” potwierdził swój muzyczny powrót:

Tworzę teraz muzykę. Uwielbiam ten proces. Jestem w studio i zapraszam do niego ludzi, jak tajnych agentów, pracuję nad małymi rzeczami. Robię to teraz tylko dla zabawy. Ale wkrótce coś się wydarzy. Obiecuję

– powiedział Donald Glover.

Dodatkowo, zapytany o wcześniejsze wypowiedzi o emeryturze Childisha Gambino, stwierdził krótko: „On wróci. Jest tutaj w tej chwili”. W takim razie nie pozostaje nic innego tylko zacierać ze zniecierpliwieniem ręce. Czekacie na nowe rzeczy od Gambino?

Childish Gambino – This Is America

Kolekcjoner wyróżnień

Trzeba przyznać, że Donald Glover czegokolwiek by nie dotknął, obraca to w sukces. Opowiadaliśmy już co nieco o jego nagrodach i nominacjach za działalność aktorską, jeśli jednak spojrzeć na projekt Childish Gambino, również ma czym się pochwalić. Jego najlepiej sprzedający się krążek Awaken, My Love! osiągnął status platyny w Stanach, co oznacza, że sprzedał się w ponad 1,32 mln egzemplarzy. Najbardziej znany singiel z tej płyty, Redbone, pokrył się pięciokrotną platyną. Jeśli doliczymy do tego platynowe płyty za luźny singiel This Is America (trzykrotnie), a także starsze utwory 3005 z albumu Because The Internet i Heartbeat z krążka Camp, ściana przeznaczona na zawieszanie nagród w domu Childisha jawi się nam w głowie jako wyjątkowo imponująca.

Podczas ceremonii rozdania Złotych Globów, zapytany przez dziennikarzy Donald Glover przyznał, że powróci jako Childish Gambino. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins Zamknięty rozdział znów został otwarty Tegoroczna ceremonia rozdania […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →