Brodka zdradza szczegóły swojego nadchodzącego albumu „BRUT”

Podziel się newsem:

Brodka nie zamierza trzymać nas dłużej w niepewności. Właśnie poznaliśmy datę premiery, tracklistę i okładkę jej nadchodzącego albumu BRUT.

BRUT, czyli kolejna odsłona Brodki nadchodzi

BRUT to piąty studyjny album Brodki i trzeci, który zostanie wydany pod skrzydłami wytwórni PIAS. Ostatnie dwie propozycje płytowe artystki: Granda oraz Clashes, wiązały się ze sporymi metamorfozami – nie tylko tymi wizerunkowymi, ale przede wszystkim brzmieniowymi. Czym tym razem zaskoczy nas wokalistka?

Nazwanie Brodki tylko wokalistką jest mocno krzywdzące. Monika bowiem starannie dba o każdy szczegół tworzący nie tylko jej albumu, ale również ją, jako artystkę. Od kompozycji i tekstów, aż po reżyserię klipów. Każda z jej kolejnych płyt to pieczołowicie przygotowywane wydawnictwa, na co wskazują chociażby występujące między nimi przerwy, trwające ostatnio od czterech do nawet sześciu lat. Na BRUT również przyszło nam czekać aż pięć wiosen.

Brodka i Quebo we wspólnym numerze?
Brodka

BRUT niczym kuchnia i architektura

Brodka zapowiada swój najnowszy album jako coś „wytrawnego, surowego, bez lukru”. Określenia te nie są oczywiście przypadkowe, bowiem jedzenie i gotowanie to druga, zaraz obok muzyki, pasja artystki. Jednak na BRUT znajdziemy coś więcej niż tylko odniesienia do kuchni.

W tym albumie Brodka schowała również muzyczne odwołania do brutalizmu, czy stylu w architekturze, który zakłada, że najważniejsze są przestrzeń, forma, uwrażliwienie na właściwości stosowanych materiałów i nadawanie im nowych znaczeń. W dalszym opisie płyty czytamy:

Brodka na BRUT sięga po materiały dobrze jej znane, ludowe okaryny, piszczałki, dudy, które tym razem sampluje, tworząc z nich nowe instrumenty o niekończącej się skali. Zamienia organiczne w syntetyczne.

Brodka Wrong Party
Brodka

Brodka nowoczesność w sidłach tęsknoty do lat 90-tych

Najnowszy album Brodki powstawał w londyńskim studiu Flesh and Bone. W ramach współpracy z producentem Olim Baystonem, artystka stworzyła bezkompromisowy materiał, napędzany klasyczną sekcją rytmiczną, w którym pobrzmiewają echa punk rocka, trip hopu czy grunge’u. Tym samym płyta BRUT przepełniona jest powidokami z przeszłości i tęsknotą do lat 90-tych. A to wszystko w odważnym i nowoczesnym wydaniu, czego przedsmak mieliśmy okazję już poznać przy okazji jej ostatniego singla Game Change.

Brodka – Game Change, posłuchaj singla

Brodka poza schematami stereotypowego podziału ról płci

To o brzmieniu, a jaki album BRUT będzie lirycznie?

Brodka w warstwie tekstowej BRUT otwiera między innymi dyskusję na temat roli płci. Odważnie mierzy się ze stereotypami narzuconymi przez społeczeństwo, wyraża potrzebę wyjścia z utartych konwenansów, tworzy figurę łączącą elementy kobiecości i męskości.

Bodka – BRUT, data premiery płyty

Zapowiada się naprawdę intrygująco! Finalny efekt ostatnich lat pracy Brodki poznamy już 28 maja, kiedy to światło dzienne ujrzy cały album BRUT. Artystka zdradziła właśnie tracklistę płyty, która prezentuje się następująco.

Bodka – BRUT, tracklista albumu:

 1. Come To Me
 2. Game Change
 3. Hey Man
 4. Imagination
 5. Falling Into You
 6. You Think You Know Me
 7. Fruits
 8. In My Eyes
 9. The World Is You
 10. Chasing Ghosts
 11. Sadness

5-letnia Brodka na okładce albumu BRUT

To nie koniec niespodzianek, bowiem poznaliśmy również okładkę nadchodzącego wydawnictwa Brodki. Znalazła się na niej archiwalna fotografia artystki. Jak sama mówi, zdjęcie wiąże się z wieloma treściami na płycie i dopełnia całą opowieść.

Widzicie mnie w wieku lat 5, kiedy fakt bycia kobietą nie miał jeszcze żadnego znaczenia. Był to czas niewinności i beztroski, ale także nieświadomości przyszłych oczekiwań, które społeczeństwo nakłada na kobiety. Wąż, który mnie oplata symbolizuje pokusy, grzechy, czy tak jak na tym zdjęciu, wszystko to, co może czekać na tę dziewczynkę w przyszłości. I właśnie to zderzenie wydało mi się szczególnie ciekawe…

Brodka BRUT data premiery okładka tracklista preorder
Brodka – BRUT, okładka albumu

BRUT – preorder albumu już ruszył

W międzyczasie wystartował również preorder albumu BRUT. Płyta w przedsprzedaży jest dostępna w kilku wersjach. CD – podstawowej, z autografem, z plakatem oraz w limitowanej edycji z bonusowym utworem, a także na winylu z autografem bądź z dodatkowym singlem Wrong Party na osobnym egzemplarzu. Najnowszy album Brodki możecie zamawiać tutaj. Nie przegapcie!

Brodka – Wrong Party

Brodka nie zamierza trzymać nas dłużej w niepewności. Właśnie poznaliśmy datę premiery, tracklistę i okładkę jej nadchodzącego albumu BRUT. BRUT, czyli kolejna odsłona Brodki nadchodzi BRUT to piąty studyjny album Brodki i trzeci, który zostanie wydany pod skrzydłami wytwórni PIAS. Ostatnie dwie propozycje płytowe artystki: Granda oraz Clashes, wiązały się ze sporymi metamorfozami – nie […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.