kadr z teledysku do utworu „Monika”

Brodka powraca do przeszłości w utworze „Monika” i pyta: „gdzie tu logika?”


05 października 2022

Podziel się newsem:

Brodka podzieliła się kolejnym utworem z nadchodzącego materiału Sadza. Krążek powstał we współpracy z producentem 1988.

Powrót do przeszłości

Monika to drugi singiel zapowiadający nowe wydawnictwo artystki, które Brodka stworzyła we współpracy z producentem 1988. Nowy utwór jest sentymentalną i romantyczną podróżą do młodzieńczych lat, szaleństwa oraz pierwszych miłości. Kawałek to również oda do młodości, naiwności, a także pochwała tego, co w nas młode i na zawsze powinno w nas zostać.

Czasami tęsknię do tych szalonych lat beztroski, kiedy nie zastanawiasz się nad konsekwencjami a wyborów dokonuje tylko serce. Monika to oda do młodości i dzikich czasów eksploracji, gdzie spontaniczność góruje nad logiką. Do udziału w klipie zaprosiłam cudowną dwójkę młodych zakochanych ludzi Bartka i Zosię. Dziękuję, że pozwolili mi wejść z kamerą w ich intymność. Niech ta miłość trwa na wieki! Miłego spotkania z Moniką

– komentuje Brodka.

Brodka – Monika, posłuchaj utworu

Brodka szczerze i osobiście

Sadza będzie pierwszym polskojęzycznym materiałem Brodki od czasów przełomowej płyty Granda, która ukazała się w 2010 roku. Krążek zapowiadany jest jako najintymniejsze wydawnictwo Brodki.

Jesteś w środku przemiany – usłyszała w wieku 33 lat od szamanki na drugim końcu świata, w czasie przepełniających emocji. Wokalistka mówi, że dotąd nie przeżyła artystycznego katharsis, bo kryła się pod płaszczem fikcyjnych postaci. Teraz mówi w swoim imieniu. I było to dla niej doświadczenie oczyszczające.

Na fali emocji powstały teksty. Są w nich skrawki wyznań, prywatnych wiadomości. Musiały więc powstać w całości po polsku.

Producentem albumu jest 1988. To nie miał być hiphopowy materiał, zachowano strukturę piosenki. Spomiędzy refrenu i zwrotki przecieka tu jednak producencki wpływ, przynosząc nowe rozwiązania. Nie jest ani gorzko ani słodko. Jest szczerze do bólu. Efekt zaskoczy fanów obu artystów. W takiej odsłonie jeszcze ich nie słyszeliście. Za muzykę i teksty odpowiada Brodka. Sama też własnoręcznie stworzyła artwork do płyty, który jest swego rodzaju, osobistym pamiętnikiem.

Płyta przeszła ogromną transformację. Jak twórczy duet zaczął poznawać swoje światy, to demówki poszły w kąt, a ze strefy komfortu oboje poszli po więcej. Każdy coś musiał zaryzykować. Jak Zdechły Osa, który pojawił się na gościnnych występach i wyłożył serce na tacy.

Sadza prowokuje do gry szczerość za szczerość. Tu nawet autotune brzmi prawdziwie

– czytamy w zapowiedzi.

Sadza ujrzy światło dzienne 28 października.

Brodka podzieliła się kolejnym utworem z nadchodzącego materiału Sadza. Krążek powstał we współpracy z producentem 1988. Zobacz także Jeffrey Dahmer: 5 piosenek, w których wspomniano seryjnego mordercę TVP miało propozycję wyprodukowania „Wiedźmina”, zanim projekt trafił do Netflixa Christian Bale: Jeśli dostajesz w Hollywood rolę, to tylko dlatego, że DiCaprio ją wcześniej odrzucił Powrót do przeszłości […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →