fot. Maksym Rudnik

Brodka: otwarcie międzynarodowej kariery. Artystka rusza w trasę po UK


28 lipca 2022

Podziel się newsem:

Brodka ogłosiła wczoraj, że po sezonie letnich festiwali, klubową trasę zagra… w Wielkiej Brytanii. Zero wątpliwości, że to siądzie.

Brodka – BRUT, kontrola, emocje pod butem

Ostatni album artystki, BRUT, to płyta trudna. Na pewno nie słucha się jej dla przyjemności, przynajmniej nie w pierwszym kontekście tego słowa. Jej muzyka nie służy tam odpoczynkowi, owszem, ma wywoływać (i wywołuje) emocje, lecz te raczej trudne, męczące, świdrujące aż do kości.

Te wrażenia umocniły koncerty, lecz wcale nie przez ich reżyserkę (widać w niej sens), a poprzez obcowanie z tak sztywnym i ciężkim materiałem na żywo. Brodka swoją twórczością podniosła poprzeczkę, lecz bardziej niż sobie – podniosła ją dla publiki. Skłamałabym mówiąc, że takie wyzwanie mnie nie ujęło. W tym jej live show nie chodziło o zabawę, chodziło o zrozumienie.

Lekko ponad miesiąc temu artystka wydała singiel Sadza, pierwszy solowy, autorski utwór po polsku od czasów Grandy. Nieco przedwcześnie wróżono jej jednak nową erę i powrót do wydawania w ojczystym języku. Brodka jesienią wyruszy w trasę po UK. A stamtąd, kto wie, dokąd trafi.

Przeczytaj: Brodka jest sztuką undergroundową – relacja z koncertu w poznańskiej Tamie

brodka koncerty uk bilety
fot. Maksym Rudnik

Polskość. SADZA

Artystka zagra w pięciu miastach w Wielkiej Brytanii: odwiedzi Liverpool, Edynburg, Bristol, Manchester oraz Londyn. Na występach w UK zaprezentuje przekrojowy materiał, obejmujący utwory z płyty Clashes, albumu BRUT oraz… polskojęzycznej EP-ki SADZA. Minialbum nie został jeszcze oficjalnie zapowiedziany, lecz taka informacja pojawiła się na stronie organizatora koncertów.

Czy koncerty Brodki w UK zapowiadają rozpoczęcie jej międzynarodowej kariery? Artystka wielokrotnie współpracowała z zagranicznymi producentami, a BRUT jest wyśmienitym materiałem eksportowym. Undergroundowy Londyn, podziemny Berlin – muszą ją pokochać.

Brodka – Sadza (Official Video), posłuchaj singla!

Brodka ogłosiła wczoraj, że po sezonie letnich festiwali, klubową trasę zagra… w Wielkiej Brytanii. Zero wątpliwości, że to siądzie. Zobacz także Eksperymenty z „gumkami”. Zderzyliśmy mity związane z używaniem prezerwatyw z rzeczywistością! Mata przerwał wydawniczą ciszę! Co nowego wydał? Kuba Karaś i Mery Spolsky prezentują singiel „Bez wymówek” promujący kampanię Durex Brodka – BRUT, kontrola, […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →