Bring Me The Horizon z singlem “DiE4u” utrzymanym w stylistyce future emo


19 września 2021

Obserwuj nas na instagramie:

Grupa Bring Me The Horizon zaprezentowała swój najnowszy singiel – DiE4u – utrzymany w stylistyce, którą sami nazwali future emo. Sprawdźcie!

Oliver Sykes z Bring Me The Horizon jak Justin Bieber i The Kid LAROI

Po pierwszych dźwiękach singla DiE4u myślałam, że słucham Justina Biebera albo The Kid LAROIA, a najlepiej ich obu we wspólnym singlu STAY. Lider Bring Me The Horizon, Oliver Sykes, brzmi tu wybitnie popowo, choć myślałam, że na albumie That’s The Spirit osiągnął już szczytową formę mainstreamowego brzmienia.

Bring Me The Horizon – Follow You

Nie warto jednak ufać tym pozornie ładownym początkom utworu DiE4u, bowiem już po chwili skład z brytyjskiego Sheffield odpala mocniejsze działo, które ostatecznie kształtuje się w samozwańczą stylistykę zespołu, czyli future emo, balansującą właśnie gdzieś między popem, a cięższymi, gitarowymi brzmieniami.

Sam Oliver w wywiadzie dla portalu NME mówi o nowym nurcie, który w swoim brzmieniu obrał jego zespół:

Wywodzę się z ciężkiego brzmienia, a muzyka rockowa była moją pierwszą obsesją, ale jednocześnie zawsze kochałem muzykę pop. Zastanawialiśmy się, jak możemy całkowicie połączyć te dwa światy i tworzyć nie tylko pop-rockową muzykę, ale ekstremalną muzykę popową. Taki był cel naszej nadchodzącej płyty.

Bring Me The Horizon DiE4u future emo
Bring Me The Horizon, fot. Midnight Gallery

Oliver Sykes w roli reżysera futurystycznego imperium

Singlowi towarzyszy również intrygujący teledysk, który wyreżyserował sam Oliver. Klip został nagrany na Ukrainie i przedstawia fabularyzowaną historię, pełną futurystycznych i apokaliptycznych wątków. Co więcej, jest on zaledwie niewielką częścią większej historii, którą Sykes ma nadzieję kontynuować w kolejnych teledyskach z nadchodzącej płyty Bring Me The Horizon. O swoim najnowszym singlu, DiE4u, lider zespołu mówi:

DiE4u to piosenka o toksycznej obsesji i pokusach, których nie możesz się pozbyć. Myślę, że wiele osób mierzy się z podobną sytuacją podczas lockdownu, kiedy patrzy sobie prosto w twarz, widzi kim naprawdę jest i co jest dla niego ważne. Ta piosenka jest dla mnie bardzo emocjonalna, ponieważ, kiedy ją pisałem, zacząłem zdawać sobie sprawę, że sprawy w moim życiu nie maja się zbyt dobrze i muszę wybrać dla siebie lepszą ścieżkę. Poza moją osobistą historią, DiE4u niesie też większe przesłanie społeczne – musimy zmienić sposób, w jaki traktujemy siebie nawzajem.

Bring Me The Horizon – DiE4u, zobacz teledysk i posłuchaj singla

Bring Me The Horizon kontynuuje cykl POST HUMAN. Nowa EP-ka już na horyzoncie

Premiera singla DiE4u jest jednocześnie zapoczątkowaniem drugiego rozdziału cyklu wydawniczego grupy Bring Me The Horizon pod szyldem POST HUMAN. Cykl ten na początku 2021 roku zainaugurowała EPk-a POST HUMAN: SURVIVAL HORROR z którą zespół dotarł do 1. miejsca na liście najlepiej sprzedających się płyt w Wielkiej Brytanii z wynikiem 450 milionów odtworzeń na całym świecie i ponad 300 tysięcy sprzedanych egzemplarzy.

Zobacz również: Bring Me The Horizon już dawno nie grali tak mocno. Słuchamy EPki „POST HUMAN: SURVIVAL HORROR”

Najnowsze wydawnictwo od Bring Me The Horizon ma się ukazać na początku 2022 roku, zaś na cały projekt POST HUMAN złożą się cztery EPki, o których zespół mówi:

Każda z nich odda hołd muzyce, której słuchaliśmy dorastając, muzyce, którą byliśmy i muzyce, którą jesteśmy.

Bring Me The Horizon DiE4u future emo
Bring Me The Horizon

Grupa Bring Me The Horizon zaprezentowała swój najnowszy singiel – DiE4u – utrzymany w stylistyce, którą sami nazwali future emo. Sprawdźcie! Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins Oliver Sykes z […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →