Facebook/Justin Bieber

Justin Bieber przebił szklany sufit. Jest najchętniej słuchanym artystą w historii Spotify


30 sierpnia 2021

Obserwuj nas na instagramie:

Justin Bieber wie, jak to się robi. Obecny w branży muzycznej od dawna, z przytupem wraca na szczyt. Jego ostatnie premiery nie były wcale takie głośne, ani tak zachwycające, ale gwiazdor dobitnie zaznacza swą obecność. Z faktami się nie dyskutuje, a statystyki Spotify dowodzą, że jest on najpopularniejszym artystą w historii.

Justin Bieber – viralowe featy. nadrobią średnie albumy

Będę teraz pewnie brzmieć, jak jedna z pick me girl, aczkolwiek poczynię tu wyznanie, że nie zasłuchiwałam się w Justinie w początkach jego kariery. I to chyba był mój błąd, bo przeżywanie nastoletniego uniesienia, kiedy na bieżąco pojawiały się albumy takie, jak My World, czy Believe to esencja stanowania Justina Biebera. Jako że mnie to ominęło, ze średnią ciekawością śledziłam jego poczynania, przy czym już zupełnie na chłodno mogłam odnieść się do jego najnowszych albumów. Zarówno Changes, jak i Justice to moim zdaniem krążki z przebłyskami, lecz niewykorzystanym potencjałem. Są średnie, to tyle. Ani złe, ani dobre, co nie jest korzystną recenzją dla żadnego artysty.

Przeczytaj: Spotify opublikowało listę najpopularniejszych piosenek lata 2021

Kanadyjski muzyk wciąż jednak nie wypadł z obiegu i skoro nagrywa – po pięciu latach przerwy od Purpose – niech dalej drąży w tym nowym nurcie, jeżeli czuje, że potrzebna mu ta forma ekspresji. Nieprzerwanie bowiem udaje mu się, pozostając w swej sferze komfortu, a także wydawać numery, które bujają międzynarodowo. Peaches, czy STAY (tutaj feat. u The Kid LAROIa). Obie te piosenki wykręciły zaskakujące wyniki i poszły w viral na TikToku. A ten, jak już wiemy choćby z przykładu Fleetwood Mac, ma naprawdę ogromną moc sprawczą.

The Kid LAROI, Justin Bieber – STAY 

Ścisłe TOP Spotify

Justin Bieber właśnie pobił rekord Spotify, który poprzednio należał do Ariany Grande. Artysta zgromadził w aplikacji 83,3 miliona miesięcznych słuchaczy. Jest to zarazem jego najwyższy wynik, jak kiedykolwiek ustanowiono. Bieber wyprzedził wynik Ariany o 1,3 miliona – jej udało się zebrać na swoim koncie 82 miliony słuchaczy. W tym miesiącu na drugim miejscu znajduje się The Weeknd z 74,7 milionami, a na trzecim Ed Sheeran z 72,6 milionami słuchaczy.

Justin Bieber Spotify najchętniej słuchany artysta
fot. Rory Kramer

Justin Bieber wie, jak to się robi. Obecny w branży muzycznej od dawna, z przytupem wraca na szczyt. Jego ostatnie premiery nie były wcale takie głośne, ani tak zachwycające, ale gwiazdor dobitnie zaznacza swą obecność. Z faktami się nie dyskutuje, a statystyki Spotify dowodzą, że jest on najpopularniejszym artystą w historii. Zobacz także Co obejrzeć […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →