fot. materiały prasowe

Brendan Fraser otrzymał kilkuminutowe owacje za rolę w “Wielorybie”


06 września 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Brendan Fraser powraca w wielkim stylu. Aktor wystąpił w filmie The Whale, po którym otrzymał sześciominutowe owacje na stojąco, co doprowadziło go do łez.

Brendan Fraser doceniony za rolę w The Whale

W minioną niedzielę, podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji, odbyła się oficjalna premiera filmu The Whale w reżyserii Darrena Aronofskiego. Wieloryb opowiada o otyłym mężczyźnie, który próbuje nawiązać kontakt ze swoją siedemnastoletnią córką. Po seansie Brendan Fraser, który odgrywa główną rolę w filmie, otrzymał od zgromadzonych sześciominutowe owacje na stojąco. Sytuacja wyraźnie wzruszyła dawnego gwiazdora, który nie ukrywał łez przed zgromadzonymi. Zdarzenie zarejestrował Ramin Setoodeh, dziennikarz serwisu Variety.

Zobacz: Killers of the Flower Moon nie w tym roku. Na trio DiCaprio – De Niro – Scorsese jeszcze poczekamy

Podczas festiwalu Brendan Fraser wziął także udział w konferencji prasowej, podczas której zapytano go o przygotowania do roli. Aktor wyznał, że była ona dla niego wyzwaniem, które wymusiło wiele zmian w jego codziennym funkcjonowaniu.

[Ta rola – przyp. red.] dała mi uznanie dla tych, których ciała są podobne [do ciała głównego bohatera – przyp. red.]. Nauczyłem się, że trzeba być niesamowicie silną osobą, fizycznie, psychicznie, aby zamieszkać w tym bycie. Musiałem nauczyć się poruszać w zupełnie nowy sposób. Rozwinąłem mięśnie, o których istnieniu nie miałem pojęcia. Pod koniec dnia, kiedy wszystkie dodatki zostały zdjęte, poczułem zawrót głowy, jak przy schodzeniu z łodzi do portu w Wenecji.
Fizyczna mobilność Charliego jest ograniczona do jego domowej przestrzeni, którą jest kanapa. Jego historia jest opowiadana za zamkniętymi drzwiami. Jest światłem w ciemnej przestrzeni. Myślę, że to poetyckie, że trauma, którą nosi, przejawia się w fizycznym ciężarze jego ciała

– wyznał 53-letni aktor.

Brendan Fraser wraca po latach

Występ w Wielorybie to pierwsza główna rola, którą aktor przyjął od 2013 roku. Wówczas Fraser wystąpił w filmie Breakout. Gwiazdor znany m.in. z takich filmów, jak Mumia czy George prosto z drzewa oczywiście nie zniknął z branży filmowej na prawie dekadę. Aktor występował w różnych produkcjach, jak choćby Trust, Zatruta róża czy Doom Patrol.

Brendan Fraser powraca w wielkim stylu. Aktor wystąpił w filmie The Whale, po którym otrzymał sześciominutowe owacje na stojąco, co doprowadziło go do łez. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →