fot. materiały prasowe

Brendan Fraser otrzymał kilkuminutowe owacje za rolę w „Wielorybie”


06 września 2022

Podziel się newsem:

Brendan Fraser powraca w wielkim stylu. Aktor wystąpił w filmie The Whale, po którym otrzymał sześciominutowe owacje na stojąco, co doprowadziło go do łez.

Brendan Fraser doceniony za rolę w The Whale

W minioną niedzielę, podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji, odbyła się oficjalna premiera filmu The Whale w reżyserii Darrena Aronofskiego. Wieloryb opowiada o otyłym mężczyźnie, który próbuje nawiązać kontakt ze swoją siedemnastoletnią córką. Po seansie Brendan Fraser, który odgrywa główną rolę w filmie, otrzymał od zgromadzonych sześciominutowe owacje na stojąco. Sytuacja wyraźnie wzruszyła dawnego gwiazdora, który nie ukrywał łez przed zgromadzonymi. Zdarzenie zarejestrował Ramin Setoodeh, dziennikarz serwisu Variety.

Zobacz: Killers of the Flower Moon nie w tym roku. Na trio DiCaprio – De Niro – Scorsese jeszcze poczekamy

Podczas festiwalu Brendan Fraser wziął także udział w konferencji prasowej, podczas której zapytano go o przygotowania do roli. Aktor wyznał, że była ona dla niego wyzwaniem, które wymusiło wiele zmian w jego codziennym funkcjonowaniu.

[Ta rola – przyp. red.] dała mi uznanie dla tych, których ciała są podobne [do ciała głównego bohatera – przyp. red.]. Nauczyłem się, że trzeba być niesamowicie silną osobą, fizycznie, psychicznie, aby zamieszkać w tym bycie. Musiałem nauczyć się poruszać w zupełnie nowy sposób. Rozwinąłem mięśnie, o których istnieniu nie miałem pojęcia. Pod koniec dnia, kiedy wszystkie dodatki zostały zdjęte, poczułem zawrót głowy, jak przy schodzeniu z łodzi do portu w Wenecji.
Fizyczna mobilność Charliego jest ograniczona do jego domowej przestrzeni, którą jest kanapa. Jego historia jest opowiadana za zamkniętymi drzwiami. Jest światłem w ciemnej przestrzeni. Myślę, że to poetyckie, że trauma, którą nosi, przejawia się w fizycznym ciężarze jego ciała

– wyznał 53-letni aktor.

Brendan Fraser wraca po latach

Występ w Wielorybie to pierwsza główna rola, którą aktor przyjął od 2013 roku. Wówczas Fraser wystąpił w filmie Breakout. Gwiazdor znany m.in. z takich filmów, jak Mumia czy George prosto z drzewa oczywiście nie zniknął z branży filmowej na prawie dekadę. Aktor występował w różnych produkcjach, jak choćby Trust, Zatruta róża czy Doom Patrol.

Brendan Fraser powraca w wielkim stylu. Aktor wystąpił w filmie The Whale, po którym otrzymał sześciominutowe owacje na stojąco, co doprowadziło go do łez. Zobacz także FiQuality to (nie)śmieszny żart, który czym prędzej powinien doczekać się puenty Ubisoft nie będzie mnie wodzić za nos. Powrót do korzeni „Assassin’s Creed” to zagrywka pod publiczkę Horrorcore cały […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →