kadr z filmu „The Audition”

„Killers of the Flower Moon” nie w tym roku. Na trio DiCaprio-De Niro-Scorsese jeszcze poczekamy


27 lipca 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Apple TV+ poinformowało, że film Martina Scorsese Killers of the Flower Moon nie weźmie udziału w tegorocznym wyścigu po nagrody i ukaże się dopiero w przyszłym roku. Kiedy można się go spodziewać?

Killers of the Flower Moon – ekranizacja bestsellera

Chociaż zdjęcia do produkcji zakończyły się już w październiku 2021 roku, to na film jeszcze nieco poczekamy. Spekulowano, że nowy obraz Martina Scorsese ukaże się w ostatnich miesiącach 2022 roku, jednak wiadomo, że do tego nie dojdzie. Apple TV+, dla którego powstał kosztujący dwieście milionów dolarów obraz, przesunęło premierę na rok 2023. Produkcja prawdopodobnie zadebiutuje na przyszłorocznym festiwalu w Cannes. Film będzie adaptacją bestsellerowej książki Davida Granna o tym samym tytule, opowiadającej o tajemniczych morderstwach dokonanych na członkach plemienia Osage z Oklahomy, które miały miejsce w latach 20. XX wieku, kiedy na zamieszkiwanych przez nich terenach odkryto duże złoża ropy. Śledztwo było jednym z pierwszych, które prowadziło nowo powstałe FBI.

Sprawdź także: Keanu Reeves jako Batman? Aktor chciałby zagrać Mrocznego Rycerza

Gwiazdorska obsada Killers of the Flower Moon

W filmie Martina Scorsese zagrają: Leonardo DiCaprio, Jesse Plemons, Robert De Niro, Brendan Fraser czy Lily Gladstone. Dla duetu Scorsese-De Niro będzie to już jedenasty wspólny film. Panowie pracowali razem przy: Ulicach nędzy; Taksówkarzu; New York, New York; Wściekłym byku; Królu komedii; Chłopcach z ferajny; Przylądku strachu; Kasynie; The Audition i Irlandczyku. Killers of the Flower Moon będzie z kolei siódmym spotkaniem DiCaprio i Scorsese. Artyści pracowali przy filmach: Gangi Nowego Jorku, Aviator, Infiltracja, Wyspa tajemnic, Wilk z Wall Street i The Audition.

„Killers of the Flower Moon” nie w tym roku. Na trio DiCaprio-De Niro-Scorsese jeszcze poczekamy
fot. Apple TV+

Nadchodząca ekranizacja książki będzie pierwszym filmem Martina Scorsese od wydanego w 2019 roku Irlandczyka. Powstały dla Netflixa obraz także ekranizował książkę. Słyszałem, że malujesz domy Charlesa Brandta przedstawia historię tytułowego Irlandczyka, Franka Sheerana, który był zabójcą na usługach mafii. W rolę Sheerana wcielił się Robert De Niro. W gwiazdorskiej obsadzie znaleźli się również Al Pacino i Joe Pesci.

Apple TV+ poinformowało, że film Martina Scorsese Killers of the Flower Moon nie weźmie udziału w tegorocznym wyścigu po nagrody i ukaże się dopiero w przyszłym roku. Kiedy można się go spodziewać? Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani zagrała Tiny Desk Concert w ramach prestiżowej serii NPR „Pies […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →