kadr z teledysku „Nerwobóle”

AK47 uważa, że Ziemia jest płaska, lądowanie na Księżycu to fałsz, tak samo jak teoria heliocentryczna


05 września 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Raper AK47 od kilku dni manifestuje swoje kontrowersyjne poglądy. Twórca twierdzi, że społeczeństwo od wieków jest okłamywane m.in. w kwestii kształtu Ziemi czy teorii heliocentrycznej. Sprawdź szczegóły!

AK47 i płaska Ziemia

W połowie sierpnia na kanale AK47, który jeszcze do niedawna promował reedycję jednej ze swoich płyt, pojawiło się kilkunastominutowe nagranie. W opublikowanym przez rapera wideo próbowano udowodnić, że Ziemia jednak jest płaska. Post wywołał dyskusję liczącą ponad dwieście komentarzy, w których część zgadzała się z AK47, a inni krytykowali jego poglądy. Pojawili się również ludzie, którzy postanowili skonfrontować swoje przekonania z raperem. Jednym z nim Kuba, który zapytał wprost:

Po co ktoś miałby to wszystko robić? Po co mieliby ukrywać przed wszystkimi prawdę. I tylko garstka “oświeconych” ludzi znałaby prawdę. Jaki mieliby w tym interes?

Zobacz: Dokument The YouTube Effect pokaże wpływ platformy na współczesne społeczeństwo

AK47 odpowiedział użytkownikowi, argumentując swoje stanowisko chęcią trzymania społeczeństwa w niewiedzy.

Trzymają ludzkość w niewiedzy aby Ci nie mogli duchowo wzrastać. Gdyby ludzkość dowiedziała się czym jest wymiar ziemski i że nie jest możliwym by opuścić ziemię, zadaliby sobie pytanie po co się urodzili i skierowałyby swoją uwagę w głąb siebie

– napisał raper (pisownia oryginalna).

To jednak nie koniec wypowiedzi rapera, które stoją w sprzeczności z ogólnoprzyjętymi normami. Serwis Glamrap dotarł do jednego z komentarzy, w których AK47 twierdzi, że lądowanie na Księżycu to fikcja.

Nikt nie był na księżycu. To science fiction. Planety, gwiazdy, wykraczają poza wymiar 3D. Są nieosiągalne dla człowieka, dla duszy już tak.

Kolejną z rzeczy, którą chciał podzielić się z odbiorcami Akacz, było obalenie teorii heliocentrycznej. Raper uważa, że to Słońce krąży wokół Ziemi, a nie odwrotnie. Na poparcie swojej tezy przywołał kult Słońca oraz uderzył w Mikołaja Kopernika. Na poparcie swojej tezy w poście podał kilka cytatów z Biblii oraz opublikował kilka grafik.

Raper AK47 od kilku dni manifestuje swoje kontrowersyjne poglądy. Twórca twierdzi, że społeczeństwo od wieków jest okłamywane m.in. w kwestii kształtu Ziemi czy teorii heliocentrycznej. Sprawdź szczegóły! Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →