kadr z teledysku

Borixon zapowiada kolejną solową płytę


13 września 2021

Podziel się newsem:

“Kochani, w tym roku moja płyta solo. Są tu jeszcze jacyś fani Borixona?”. Taki wpis pojawił się na fanpage’u założyciela chillwagonu. Odpowiedź na jego pytanie może być tylko i wyłącznie twierdząca. Raper z Kielc jest bardzo istotną personą na mapie polskiego rapu.

Ojciec założyciel

Dziś może być głównie kojarzony jako postać prowadząca zespół chillwagon. Prawda jest jednak taka, że ten człowiek ma za sobą wiele zasług dla polskiego hip-hopu. Był hypemanem Liroya i nagrywał z zespołem Wzgórze Ya-Pa-3, jednym z prekursorów polskiego rapu. Wprowadzał na scenę nowe zagraniczne trendy, takie jak brytyjskie romansowanie rapu z dubstepem czy beztroski hedonizm w tekstach rodem z południa Stanów. Na swoich pierwszych solowych płytach był jednym z prekursorów baunsu w Polsce. Nigdy nie bał się eksperymentować, jak choćby przy okazji jego zahaczenia o psychorap na klasycznym już albumie Centrum. W jego karierze da się zaobserwować bardzo dużą elastyczność oraz szerokie muzyczne horyzonty. Widać to na przykład po jego współpracach. Potrafi rapować zarówno u boku największych trueschoolowych ksyw, ale też świetnie sobie radzi wśród przedstawicieli nowej szkoły. Nie znamy jeszcze daty wydania siódmego z kolei solowego krążka artysty, jednego jednak możemy być pewni: że znowu nas czymś zaskoczy.

Przeczytaj: Borixon i Żabson pojawią się w polskiej wersji Fortnite

fot. @przemek.pro

Borixon – WEEDBANGER

“Kochani, w tym roku moja płyta solo. Są tu jeszcze jacyś fani Borixona?”. Taki wpis pojawił się na fanpage’u założyciela chillwagonu. Odpowiedź na jego pytanie może być tylko i wyłącznie twierdząca. Raper z Kielc jest bardzo istotną personą na mapie polskiego rapu. Zobacz także Chill Time Is Not Wasted Time – Pezet kawałkiem „Mewa” promuje […]

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →