Olaf Heine

Bono nie przepada za twórczością U2. Nie podoba mu się też nazwa zespołu


20 stycznia 2022

Podziel się newsem:

Wokalista irlandzkiego zespołu U2, Bono, nie jest zbyt dużym fanem twórczości swojej kapeli. Muzyk krytycznie wypowiedział się zarówno o dyskografii, jak i o samej nazwie zespołu.

Bono nie jest zbyt zadowolony z twórczości zespołu

Ostatnie dwie studyjne płyty U2 Songs of Innocence oraz Songs of Experience – zebrały raczej dosyć mieszane opinie wśród krytyków i fanów. Irlandczycy przez 46 (!) lat kariery zdołali jednak stworzyć całkiem pokaźną liczbę utworów dziś uważanych za kultowe, a płyty The Joshua Tree czy Achtung Baby uważane są za jedne z najlepszych rockowych wydawnictw w historii.

Bono nie przepada za twórczością U2. Nie podoba mu się też nazwa zespołu
fot. Kurt Iswarienko

Pomimo pewnego rodzaju kultu, jaki wytworzył się wokół U2, wokalista zespołu, Bono, niezbyt przychylnie patrzy na dokonania swoje i kolegów. Jak muzyk przyznał w podcaście Awards Chatter, jest mu po prostu wstyd.

Byłem w samochodzie, kiedy jedna z naszych piosenek została puszczona w radiu i było mi wstyd. Utwór, którego słucham najwięcej, to Miss Sarajevo z Luciano Pavarottim. Szczerze, większość innych piosenek wywołuje we mnie uczucie żenady. A najbardziej dumny jestem chyba z Vertigo.

Bono skomentował także nazwę zespołu.

W naszych wyobrażeniach było to coś w stylu nazwy samolotu szpiegowskiego albo u-boata. Nazwa była futurystyczna i zgodna z naszymi założeniami, ale nie – nie podoba mi się ta nazwa.

Wydaje mi się, że U2 całkiem szaleje w kwestii wstydu, ale może to jest właśnie przestrzeń do bycia artystą – na samej granicy swojego poziomu wstydu.

Co słychać u U2?

Zespół wydał w listopadzie 2021 utwór promujący film Sing 2, zaś Bono udzielił głosu jednej z postaci. Również w listopadzie gitarzysta U2 The Edge wyznał, że pracuje nad nowymi utworami. Kiedy jednak można spodziewać się nowości od irlandzkiego zespołu? Tego nie wiadomo.

U2 – Your Song Saved My Life, z filmu Sing 2

Wokalista irlandzkiego zespołu U2, Bono, nie jest zbyt dużym fanem twórczości swojej kapeli. Muzyk krytycznie wypowiedział się zarówno o dyskografii, jak i o samej nazwie zespołu. Bono nie jest zbyt zadowolony z twórczości zespołu Ostatnie dwie studyjne płyty U2 – Songs of Innocence oraz Songs of Experience – zebrały raczej dosyć mieszane opinie wśród krytyków […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →