fot. materiały prasowe

Bitamina i cover Haliny Kunickiej. “Niech no tylko zakwitną jabłonie” to już ich piosenka


09 lipca 2021

Obserwuj nas na instagramie:

Bitamina zaskoczyła niezapowiedzianą muzyczną inicjatywą i w sieci pojawił się ich cover utworu Haliny Kunickiej “Niech no tylko zakwitną jabłonie”. Numer promuje festiwal Jabłonki Swawole, a przy tym jest odzwierciedleniem tej bitaminowej estetyki od początku do końca.

Bitamina, lasy, sady i pola

Każdy, kto przesłuchał od Bitaminy więcej niż kawałek, który stał się ich flagowcem (tak, oczywiście mówię tu o utworze Dom) doskonale zdaje sobie sprawę z estetycznych upodobań zespołu. A te definitywnie leżą w sielskiej strefie klimatycznej. Już abstrahując od inspiracji wsią i nowoczesną chłopomanią (Wyspiański who?), to dochodzi do tego cały aspekt czerpania z najbliższego otoczenia, czynienie przyjaciół częścią dyskografii, wplatania w piosenki – tak lirycznie, jak i brzmieniowo – tego, co znane. Swojskie, łatwe do zaakceptowania i prosto czarujące, jak widok za oknem, kiedy za firanką mruga do nas nieprzetworzona natura.

Bitamina – Bakacje

Dlatego też Niech no tylko zakwitną jabłonie w ich wersji, wykonany na potrzeby festiwalu Jabłonki Swawole 2021 jest coverem tak udanym. Zawsze twierdziłam, że jeżeli artysta zabiera się za cudzą twórczość, powinien ją czuć – a bitaminowej aranżacji towarzyszy przede wszystkim – ogromna doza zrozumienia.

Bitamina festiwal Jabłonki swawole 2021
fot. materiały prasowe

Jabłonki Swawole w muzycznej oprawie

Akcja powiązania jabłek i muzyki to żadna nowość – w zeszłym roku zespół The Dumplings podjął się podobnej współpracy. Jej efektem był cover MaanamuKocham cię, kochanie moje.

The Dumplings – Kocham cię, kochanie moje

Tym razem festiwal Jabłonki Swawole, który faktycznie rozpowszechnia polską, owocową kulturę zwrócił się do Bitaminy. I – nie mógł trafić lepiej.

Świat nie jest taki zły. A gdy w maju zakwitają polskie malownicze jabłoniowe sady, z każdym dniem wydaje się piękniejszy. I tak aż do września, gdy na drzewkach pysznią się i czerwienią gotowe do zbioru soczyste owoce. Zapraszamy na ucztę dla zmysłów. Festiwal Jabłonki Swawole to nie jeden dzień w roku, a cały okres od maja do września (i jeszcze trochę), w którym bawimy się i swawolimy celebrując polskie, najlepsze na świecie jabłko, polskie naturalne klimaty, smaki i polski styl życia.

– czytamy w informacji prasowej

Przeczytaj: Vito Bambino z singlem „Nudy” jak lekarstwo

Jeśli nadawać utworom drugie życie – to tylko w taki sposób. Autentyczny, nieco przekorny. Tak, by ktoś, kto nie mógł słyszeć oryginalnego kawałka, był święcie przekonany, że ma do czynienia z pierwszym i jednym wykonaniem. Bitamina dokładnie tak zrobiła.

Bitamina | Jabłonki – Niech no tylko zakwitną jabłonie

Bitamina zaskoczyła niezapowiedzianą muzyczną inicjatywą i w sieci pojawił się ich cover utworu Haliny Kunickiej “Niech no tylko zakwitną jabłonie”. Numer promuje festiwal Jabłonki Swawole, a przy tym jest odzwierciedleniem tej bitaminowej estetyki od początku do końca. Zobacz także 7 mocnych miniseriali do obejrzenia w weekend Pruderyjni widzowie „Oppenheimera”? Sceny stosunku wciąż wywołują dyskusję TikTok […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →