screenshot z gry „Bioshock"

“Bioshock” od Netflixa z reżyserem. Dziełem zajmie się osoba odpowiedzialna za “Igrzyska Śmierci”


28 sierpnia 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Po ponad pół roku Netflix dzieli się kolejnymi szczegółami na temat filmowej adaptacji gry BioShock. Serwis oficjalnie ogłosił, kto podejmie się reżyserii dzieła. Sprawdź szczegóły!

Reżyser BioShocka znaleziony

W lutym tego roku Netflix ogłosił, że rozpoczyna prace nad ekranizacją gry BioShock. Po ponad pół roku producenci wracają z kolejną dawką informacji. Serwis Deadline donosi, że niedawno ogłoszono reżysera nadchodzącej produkcji. Jest nim Francis Lawrence, który odpowiada za reżyserię takich filmów, jak Jestem legendą z Willem Smithem czy trzech części Igrzysk Śmierci. W 2014 roku otrzymał dwie nominacje za reżyserię W pierścieniu ognia. Obecnie Lawrence pracuje nad prequelem Igrzysk Śmierci: The Ballad of Songbirds and snakes. Premierę filmu zaplanowano na 2023 rok.

Zobacz: BioShock trafi na ekrany. Netflix pracuje nad adaptacją

Za scenariusz netflixowej adaptacji odpowiada Michael Green. Nad filmem pracują również twórcy gry oraz jej wydawcy, czyli Take-Two Interactive i 2K. Deadline zaznacza, że od początku studio szukało do ekranizacji scenarzysty i reżysera wśród najlepszych.

francis lawrence
Francis Lawrence, fot. Grant Lamos IV

Netflix jest jednym z najlepszych i najbardziej myślących przyszłościowo twórców fabuł w całej współczesnej rozrywce. Cieszymy się, że podzielają naszą wizję i zaangażowanie w serię BioShock, uwielbianą przez miliony fanów na całym świecie.
Studio 2K Cloud Chamber aktywnie pracuje nad kolejną odsłoną serii, a w połączeniu z naszą współpracą z Netflixem jesteśmy przekonani, że BioShock nadal będzie urzekał i angażował widzów jak nigdy dotąd

– zaznaczał w lutym prezes Take-Two Interactive, Strauss Zelnic.

Nadal nie wiadomo, kiedy filmowy BioShock miałby trafić w ręce widzów. W 2008 roku były plany na stworzenie filmu w reżyserii Gore’a Verbinskiego według scenariusza Johna Logana, jednak projekt upadł przez problemy z budżetem. Ostatecznie BioShock Verbinskiego anulowano w 2013 roku.

Po ponad pół roku Netflix dzieli się kolejnymi szczegółami na temat filmowej adaptacji gry BioShock. Serwis oficjalnie ogłosił, kto podejmie się reżyserii dzieła. Sprawdź szczegóły! Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →