Joshua Hoehne, unsplash

Billboard łączy siły z Twitterem, aby stworzyć listę najczęściej tweetowanych piosenek

Podziel się newsem:

Billboard we współpracy z Twitterem stworzy listę Billboard Hot Trending, która będzie prezentować najczęściej wspominane piosenki w serwisie społecznościowym.

Jak twierdzi Sarah Rosen, szefowa działu rozrywki w serwisie Twitter, muzyka to najpopularniejszy temat rozmów na tej platformie. Kiedy artysta wydaje nowy album lub pojawia się na dużym festiwalu muzycznym, jego fani wchodzą na Twittera, aby o tym porozmawiać.

twitter i billboard łączą siły
fot. Nathan Dumlao, unsplash

Billboard od dawna publikuje czołowe listy przebojów najlepszych piosenek i albumów, a także rankingi dla poszczególnych gatunków. We współpracy z Twitterem powstanie ranking, jakiego jeszcze nie było. Sprawdźcie, o co chodzi w Billboard Hot Trending.

Billboard Hot Trending pokaże najpopularniejsze piosenki na Twitterze, śledząc trendy związane z muzyką i tweety w czasie rzeczywistym. Obejmie to wszystkie wątki związane z muzyką: nowe wydawnictwa muzyczne, rozdania nagród, najważniejsze wydarzenia festiwalowe, „nostalgię muzyczną” i nie tylko. Lista będzie odświeżana co 24 godziny, aby być na bieżąco z najpopularniejszymi tematami na platformie.

Lista najczęściej omawianych piosenek w serwisie społecznościowym to nowość dla Billboardu, ponieważ nie śledzi tego, czego ludzie słuchają, ale o czym mówią. Najpopularniejsza piosenka danego dnia może nie być najpopularniejsza w radiu lub Spotify, ale może zyskać popularność na przykład z powodu rocznicy wydania.

billboard i twitter
fot. Chris J. Davis, unsplash

Billboard we współpracy z Twitterem stworzy listę Billboard Hot Trending, która będzie prezentować najczęściej wspominane piosenki w serwisie społecznościowym. Jak twierdzi Sarah Rosen, szefowa działu rozrywki w serwisie Twitter, muzyka to najpopularniejszy temat rozmów na tej platformie. Kiedy artysta wydaje nowy album lub pojawia się na dużym festiwalu muzycznym, jego fani wchodzą na Twittera, aby […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →