fot. Warner Bros. Pictures

„Batman” oficjalnie przebija „Ligę Sprawiedliwości” i osiąga ogromny sukces w Global Box Office


29 marca 2022

Podziel się newsem:

Batman przekracza kolejny wielki stopień w filmowym podium. Człowiek-Nietoperz przebił właśnie Ligę Sprawiedliwości w Global Box Office i zarobił aż 627,8 milionów dolarów.

Batman wspina się na podium

W trzeci weekend Batman osiągnął kolejny kamień milowy w światowych kasach. Film DC pod przewodnictwem Matta Reevesa oficjalnie przebił Ligę Sprawiedliwości z 2016 roku Zacka Snydera. W debiucie Roberta Pattinsona w roli Bruce’a Wayne’a film przyniósł aż 340,9 milionów dolarów zysku na arenie międzynarodowej i 331,9 mln milionów dolarów w Stanach Zjednoczonych, co daje łącznie 672,8 milionów dolarów na całym świecie. Film przebił więc Ligę Sprawiedliwości zaledwie o włos, bowiem osiągnęła ona 667,9 milionów dolarów.

sam raimi the batman robert pattinson
kadr z filmu Batman (2022)

Chociaż wyczyn jest naprawdę godny podziwu, to nowa odsłona Batmana nie jest niestety porównywalna z wydaniami DC sprzed czasów pandemii. Wonder Woman zdobyła 822 miliony dolarów, a Batman V Superman: Świt sprawiedliwości osiągnął 873,6 miliona dolarów. Inne filmy, w tym The Dark Knight, The Dark Knight Rises, Joker i Aquaman zarobiły ponad 1 miliard dolarów.

Nowa wersja Batmana z Pattinsonem w roli głównej wspina się więc powoli na kolejne stopnie wielkiego rankingu. Czy uda mu się doścignąć inne wielkie tytuły?

Czy doczekamy się drugiej odsłony Człowieka-Nietoperza?

Jak wyznał Sam Raimi, reżyser Spider-Manów z Tobym Maguirem w roli głównej, chciałby on nakręcić film o Mrocznym Rycerzu.

Zawsze kochałem Batmana. Gdybym kiedykolwiek zobaczył w powietrzu znak Nietoperza, przybiegłbym. Gdybym usłyszał ten głęboki, bulgoczący śmiech Cienia dobiegający z ciemności, też nieśmiało wyszedłbym na zewnątrz.

– przyznaje reżyser.

Wiadomo też, że sequel The Batman już powstaje, a Matt Reeves będzie kontynuował swoją pracę przy Człowieku-Nietoperzu. Jak wynika z wypowiedzi reżysera oraz z samej promocji filmu za pomocą enigmantycznej strony internetowej, w następnych filmach Riddler może powrócić w towarzystwie nowego Jokera, którego mogliśmy zobaczyć na samym końcu filmu.

Na ten moment daty nowych produkcji nie są znane, ale do sieci trafiają coraz to nowsze przecieki. Wypatrujcie więc znaków na niebie!

Batman przekracza kolejny wielki stopień w filmowym podium. Człowiek-Nietoperz przebił właśnie Ligę Sprawiedliwości w Global Box Office i zarobił aż 627,8 milionów dolarów. Zobacz także Eminem po przedawkowaniu narkotyków musiał od nowa nauczyć się rapować Spotify po raz kolejny zdominowane przez Matę Kali w nietypowej odsłonie. Raper z premierą kolejnego singla Batman wspina się na […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →