Facebook/Bastille

Bastille symfonicznie? Brytyjczycy z orkiestrą na epce „Roots Of ReOrchestrated”


19 marca 2021

Podziel się newsem:

Bastille po wydanym w zeszłym roku albumie Doom Days i zimowym minialbumie Goosebumps zaskakują swoich fanów epką Roots Of ReOrchestrated. Znajdziecie na niej wykonania live – i te definitywnie pozostawią po sobie gęsią skórkę.

Bastille – alternatywa dla wszystkich

Z ich dyskografią jestem względnie zaznajomiona, lecz nigdy nie była mi szczególnie bliska. Bastille był jednym z tych zespołów – niby alternatywnych, ale znanych przez wszystkich. Ci od Happier, tak w skrócie często się ich podsumowywało. A przecież prócz tego hitu są autorami takich perełek, jak choćby Good Grief, czy bardzo chwytliwego Quarter Past Midnight z ostatniej długogrającej płyty.

ReOrchestrated – film dokumentalny o Bastille trafi na Amazon Prime Video, przeczytaj

Generalnie: oscylują sobie gdzieś na granicy prawie popowych gwiazd, a totalnie niezależnych muzyków. Ten dysonans właściwie wychodzi im na dobre, bo bardzo konsekwentnie realizują się w swojej artystycznej wizji. Z radiowym błogosławieństwem, które jednak niczemu nie przeszkadza.

Bastille wydali epkę Roots Of ReOrchestarted
Facebook/Bastille

Bastille – płyta jako postkoncertowe doświadczenie

Dziś o północy, Brytyjczycy dość niespodziewanie wydali epkę pod tytułem Roots Of ReOrchestrated. Na płycie znalazło się sześć utworów nagranych live, pochodzących z różnych sesji i różnych koncertów.

Stworzyliśmy „nową” epkę, którą zatytułowaliśmy Roots Of ReOrchestrated. Łączy ona w sobie niektóre nasze utwory i live sesje, jakie nagraliśmy przez lata, a które doprowadziły nas do zagrania koncertów ReOrchestrated. Ta płyta to przekrój tego, co robimy na naszych albumach. Mamy nadzieję, że wam się spodoba.

– Bastille
Bastille wydali epkę Roots Of ReOrchestrated
Facebook/Bastille

Aranżacje każdego z sześciu utworów robią przepotężne wrażenie. Bogactwo instrumentalne sprawia, że ich piosenki nagle stają się kolosami – i to prawdziwymi, a nie takimi na glinianych nogach. Na swoim Facebooku zespół podzielił się krótkim video making-of z nagrywania Million Pieces w wersji wzbogaconej o orkiestrę w sławnym Abbey Road Studio.


Bastille – Roots Of ReOrchestrated – odsłuch płyty

Bastille po wydanym w zeszłym roku albumie Doom Days i zimowym minialbumie Goosebumps zaskakują swoich fanów epką Roots Of ReOrchestrated. Znajdziecie na niej wykonania live – i te definitywnie pozostawią po sobie gęsią skórkę. Zobacz także Jeffrey Dahmer: 5 piosenek, w których wspomniano seryjnego mordercę TVP miało propozycję wyprodukowania „Wiedźmina”, zanim projekt trafił do Netflixa […]

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →