kadr ze zwiastuna „If These Walls Could Sing”

Ikony muzyki w zwiastunie filmu dokumentalnego o legendarnym Abbey Road Studios


15 listopada 2022

Podziel się newsem:

Disney zaprezentował pierwszy zwiastun filmu dokumentalnego o legendarnym studiu nagraniowym Abbey Road Studios: If These Walls Could Sing.

Abbey Road Studios od kuchni

If These Walls Could Sing to film dokumentalny w reżyserii Mary McCartney (córki byłego członka The Beatles, sir Paula McCartneya) opowiadający o legendarnym londyńskim studiu nagraniowym – Abbey Road Studios. Obiekt kilka dni temu świętował swoje 91. urodziny i z tej właśnie okazji powstał obraz.

Kiedy uświadomiłam sobie, że to już kolejna rocznica powstania Abbey Road Studios, odezwało się we mnie wiele wspomnień. Praktycznie tam dorastałam. Reżyserując film, naturalnym i normalnym było odkrywanie wielu bogatych historii związanych z tym miejscem. Była to też okazja, aby dowiedzieć się o paru perełkach, o których wcześniej nie miałam pojęcia

– mówi reżyserka.

W filmie udział wzięli między innymi sir Elton John, sir Paul McCartney, Roger Waters, Ringo Starr czy Noel Gallagher, którzy nagrywali w tym studiu. W obrazie zobaczymy także twórcę Gwiezdnych wojen, George’a Lucasa. Ścieżka dźwiękowa do filmu w dużym stopniu powstała właśnie w Londynie. If These Walls Could Sing trafi na Disney+ 16 grudnia.

If These Walls Could Sing – zobacz zwiastun!

Legenda Abbey Road Studios

Abbey Road Studios zostało założone 12 listopada 1931 roku i przez czterdzieści pięć lat nosiło nazwę EMI Recording Studios. Obiekt utożsamiany jest głównie z zespołem The Beatles, który przez blisko dekadę nagrywał w tym miejscu swoje albumy. To właśnie w Abbey Road powstały takie hity, jak Come Together, Here Comes the Sun, Something czy All You Need Is Love, a na ulicy przed obiektem zrobiono zdjęcie na słynną okładkę przedostatniego krążka Brytyjczyków. Oprócz wyżej wymienionych, którzy pojawią się w filmie, w studiu nagrywali także między innymi Kanye West, Radiohead, Sam Smith, Adele, Kate Bush, Lady Gaga, Fela Kuti czy Amy Winehouse.

Disney zaprezentował pierwszy zwiastun filmu dokumentalnego o legendarnym studiu nagraniowym Abbey Road Studios: If These Walls Could Sing. Zobacz także Jeffrey Dahmer: 5 piosenek, w których wspomniano seryjnego mordercę TVP miało propozycję wyprodukowania „Wiedźmina”, zanim projekt trafił do Netflixa Christian Bale: Jeśli dostajesz w Hollywood rolę, to tylko dlatego, że DiCaprio ją wcześniej odrzucił Abbey […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →