Powstanie dokument o studiu Abbey Road! Wyreżyseruje go… córka Paula McCartney’a


14 stycznia 2021

Podziel się newsem:

Słynnemu Abbey Road Studios w listopadzie tego roku stuknie 90-tka! Z tej okazji, Mary McCartney, córka Paula i Lindy McCartney’ów stanie za kamerą i wyreżyseruje pełnometrażowy film dokumentalny o londyńskiej miejscówce, nierozerwalnie złączonej z The Beatles.

Abbey Road Studios – miejsce kultu zdradzi swoje tajemnice

Ta londyńska ulica znana jest chyba wszystkim, choćby ze słyszenia. Okładka jednego z albumu The Beatles, obecnie – atrakcja turystyczna, niedaleko której mieści się studio nagraniowe. Pracowali w nim najwięksi: Pink Floyd, Oasis, Jamiroquai, Kanye West, Florence And The Machine… wymieniać można by jeszcze długo. Tamtejsze wnętrze gościło wiele różnych gwiazd, kusi się o stwierdzenie, że wiele słyszało. Jak dotąd, jeszcze nigdy jednak do środka nie zaproszono filmowców. Będzie to pierwszy raz, kiedy sekrety Abbey Road Studios ujawni swoje sekrety w formie audiowizualnej.

Abbey Road Studios
Fot. Tom Swain

Abbey Road Studio – w końcu coś nam zaśpiewa

Dokument ukaże się pod wymownym tytułem If These Walls Could Sing i zapowiada się, jako do tej pory nieopowiedziana historia. Będzie to ciekawostka nie tylko dla fanów The Beatles, lecz coś, dla wszystkich audiofilów. W Abbey Road Studios ma niejako swój początek muzyka popularna i do dziś powstają tam przeboje, kreujące rynek. W filmie nie zabraknie wypowiedzi oraz osobistych komentarzy osób blisko związanych z tym miejscem, prywatnie oraz zawodowo.

fot. Grace Gruppy

Na początku swojej działalności, studio zyskało popularność dzięki nowoczesnej technologii rejestrowania dźwięku. The Beatles nagrali tam znaczną część swoich utworów. Wyreżyserowanie filmu upamiętniającego Abbey Road Studios powierzono Mary McCartney, która na co dzień zajmuje się fotografią i jest szczególnie uznaną portrecistką. Ten film będzie jej pełnometrażowym debiutem.

Niektóre z moich najwcześniejszych wspomnień związane są z czasem, który spędziłam jako dziecko w Abbey Road Studios. Od dawna chciałam opowiedzieć o tym historycznym miejscu i nie mogłabym sobie wymarzyć lepszych współpracowników do zamienienia tych kreatywnych marzeń w rzeczywistość – mówi Mary McCartney

Jak sądzicie, czy ten dokument okaże się hitem, czy flopem?

zdjęcie główne: fot. Iain Macmillan

Słynnemu Abbey Road Studios w listopadzie tego roku stuknie 90-tka! Z tej okazji, Mary McCartney, córka Paula i Lindy McCartney’ów stanie za kamerą i wyreżyseruje pełnometrażowy film dokumentalny o londyńskiej miejscówce, nierozerwalnie złączonej z The Beatles. Zobacz także Jeffrey Dahmer: 5 piosenek, w których wspomniano seryjnego mordercę TVP miało propozycję wyprodukowania „Wiedźmina”, zanim projekt trafił […]

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →