fot. miraval-studios.com

Brad Pitt ponownie otworzył legendarne studio nagraniowe. Znany brytyjski zespół już z niego korzystał


11 października 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Brad Pitt oraz francuski inżynier dźwięku i producent Damien Quintard ponownie otworzyli legendarne francuskie studio nagraniowe Miraval. Obiekt przeszedł gruntowną renowację i remont. Wiadomo też już, kto jako pierwszy skorzystał z tego miejsca.

Brad Pitt i Damien Quintard wskrzeszają Miraval

Brad Pitt i Damien Quintard ponownie otworzyli legendarne francuskie studio nagraniowe Miraval. Aktor, wraz ze swoją byłą żoną Angeliną Jolie, zakupił cały kompleks Château Miraval w 2011 roku od biznesmena i producenta wina Toma Bove’a. Jolie sprzedała swoje udziały rok temu. Jak się można domyślić, w skład obiektu wchodzi również winnica. Brad Pitt i Damien Quintard pracowali nad wskrzeszeniem Miraval Studios od grudnia 2021 roku.

Od zawsze były plany, aby zmodernizować studio. Ma ono wielką, historyczną wartość, więc nie chcieliśmy tego robić, dopóki nie mieliśmy pewności, że stworzymy coś specjalnego.

Chcieliśmy stworzyć przestrzeń, gdzie możesz czuć się wolnym. Coś w rodzaju sanktuarium. Z takim podejściem rozpoczęliśmy działania. Nie mogę się doczekać muzyki, która tutaj powstanie

– komentuje Brad Pitt.

Dla mnie, jako Francuza, to miejsce było Świętym Graalem. Miraval to jedna z ikon i legend. Zanim tu przyjechałem, nie zdawałem sobie sprawy z tego, jak ważne jest to miejsce. Zależało nam na tym, aby zachować wszystkie analogowe sprzęty, przy równoczesnym zainstalowaniu najlepszej cyfrowej technologii, jaką można dziś dostać. Stworzenie panelu, który zawiera zarówno elementy analogowe, jak i cyfrowe, da artystom możliwość jak najlepszego połączenia tych dwóch światów w świeży i nowy sposób

– dodaje Damien Quintard.
Brad Pitt ponownie otworzył legendarne studio nagraniowe. Znany brytyjski zespół już niego korzystał
fot. Austin Hargrave

Chociaż informacje o nowym otwarciu studia pojawiły się dopiero teraz, to wiadomo już, że nad nową muzyką pracował tam brytyjski zespół Sade. Grupa pracowała tam nad pierwszą od dwunastu lat studyjną płytą.

Sade – Smooth Operator

W Miraval stworzono kawał muzycznej historii

Studio Miraval powstało w 1977 roku za sprawą ówczesnego właściciela Château Miraval, francuskiego pianisty Jacquesa Loussiera i inżyniera dźwięku Patrice’a Quefa. Początkowo obiekt służył głównie Loussierowi i innym francuskim artystom, ale punktem zwrotnym w jego historii była wizyta zespołu Pink Floyd, który w 1979 roku nagrał tam część płyty The Wall. Przez lata w Miraval nagrywali AC/DC, Judas Priest, Wham!, The Cranberries, Yes, Rammstein czy Muse.

Brad Pitt oraz francuski inżynier dźwięku i producent Damien Quintard ponownie otworzyli legendarne francuskie studio nagraniowe Miraval. Obiekt przeszedł gruntowną renowację i remont. Wiadomo też już, kto jako pierwszy skorzystał z tego miejsca. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka Macklemore […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →