fot. Jens Koch

Rammstein kontra Viagogo. Niemiecki zespół prawnie zakazał serwisowi sprzedaży biletów


03 października 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Niemiecki zespół Rammstein po raz kolejny wytacza działa przeciwko platformie Viagogo. Bilety na koncerty Tilla Lindemanna i spółki będzie można kupić tylko z oficjalnych źródeł. Taka jest decyzja sądu w Hamburgu.

Niemcy mówią „nie” sprzedaży z drugiej ręki

Serwis Viagogo po raz kolejny przegrał z zespołem Rammstein. Niemiecki zespół wniósł o zakaz sprzedaży biletów przez tę platformę na ich przyszłoroczną europejską trasę koncertową. Autorzy Feuer frei chcą w ten sposób walczyć z nieuczciwością i chronić swoich fanów, gdyż zakup biletów z takich serwisów często wiąże się z wyższą ceną za wejściówkę na koncert lub oszustwem.

Kupujący często nie zdają sobie sprawy, że nie kupują biletów od organizatora, tylko z drugiej ręki. Ustawodawca na szczęście zwrócił na to uwagę i odpowiednio zareagował. Cieszymy się, że sąd rejonowy w Hamburgu podziela nasze zdanie i stale reaguje na naruszenia nowego prawa

– komentuje prawnik Rammstein, Sebastian Ott.

Wyrok sądu w Hamburgu jest podparty majowymi regulacjami, które wzmacniają niemieckie prawo konsumenckie. Od teraz, bilety na koncerty Rammstein będzie można zakupić tylko w serwisie Eventim. Imienne wejściówki będą sprawdzane wraz z dowodem tożsamości przed wydarzeniem. Biletów nie będzie można nikomu przekazać, a jedynie sprzedać przez oficjalną platformę Eventimu, która wystartuje od 1 grudnia 2022 roku.

Nie jest to pierwszy przypadek, kiedy Rammstein uderza we Viagogo. Podobne wydarzenia miały miejsce w 2018 roku i dotyczyły stadionowej trasy niemieckiej grupy. Wówczas sąd w Hamburgu także orzekł na korzyść zespołu.

Rammstein – Angst

Rammstein na dwóch koncertach w Polsce

Warto zwrócić uwagę na tę informację, gdyż Rammstein ma wielu fanów także i w Polsce. Niemiecki zespół, po kolejnym udanym koncercie w Warszawie, który odbył się lipcu bieżącego roku, tym razem przyjedzie do Chorzowa. Panowie zagrają na Stadionie Śląskim 30 i 31 lipca 2023 roku. Pierwszy koncert jest już wyprzedany, dlatego też należy uważać na chętnych, którzy chcą pozbyć się swoich wejściówek.

Niemiecki zespół Rammstein po raz kolejny wytacza działa przeciwko platformie Viagogo. Bilety na koncerty Tilla Lindemanna i spółki będzie można kupić tylko z oficjalnych źródeł. Taka jest decyzja sądu w Hamburgu. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →