Bastille prezentują nowy singiel „survivin'”


23 września 2020

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Po letniej niespodziance w postaci singla z Grahamem Coxonem - WHAT YOU GONNA DO???, Bastille prezentują kolejną nowość, w zupełnie innej stylistyce. Posłuchajcie survivin'.

Bastille dzielą się nowym singlem – survivin’

survivin’ to opowieść o tej wersji nas samych, którą decydujemy się pokazywać innym. Na tle zniewalająco odmiennego brzmienia, lider grupy Dan Smith zastanawia się nad niepokojem, wątpieniem w samego siebie oraz przytłaczającym współczesnym światem.

Wokalista zaczął pracować nad tym singlem kilka miesięcy przed wybuchem pandemii. Chciał w nim podsumować wszystkie wzloty i upadki z siedmiu lat działalności Bastille.

Bywały momenty, w których czułem się jakbym był jednocześnie w pralce i na taśmie produkcyjnej. Jednak gdy ludzie pytali, co u mnie, odpowiadałem zawsze brytyjskim banałem: Yep, all good, fine

Na początku lockdownu czułem się bardzo skrępowany tym, że napisałem piosenkę, która niechcący tak dobrze wpisała się w otaczającą nas rzeczywistość, ale potem uświadomiłem sobie, że 2020 to rok, w którym przestaliśmy udawać, że wszystko jest ok

Bastille - "survivin'"
Bastille – survivin – okładka singla

Bastille w ostatnim czasie eksperymentują z brzmieniem. W singlu survivin’ mamy do czynienia z fragmentami wokalu przetworzonego w auto-tune oraz saksofonem, który nagrał koncertowy muzyk Bastille Rittipo.

Chcieliśmy, aby partia saksofonu była obrzydliwie głośna i by ludzie mogli się uśmiechnąć, gdy ją usłyszą

Singlowi towarzyszy kolorowe lyrics video. Zobaczcie:

Bastille – survivin’

Nowy singiel to druga odsłona nowego brzmienia Bastille. W lipcu zespół niespodziewanie wydał singiel WHAT YOU GONNA DO ???, zwiastujący nowy początek w twórczości brytyjskiej grupy.

Bastille – WHAT YOU GONNA DO??? ft. Graham Coxon

Ostatnie wydawnictwo Bastille to album Doom Days, wydany w 2019 roku.

Po letniej niespodziance w postaci singla z Grahamem Coxonem – WHAT YOU GONNA DO???, Bastille prezentują kolejną nowość, w zupełnie innej stylistyce. Posłuchajcie survivin‚. Bastille dzielą się nowym singlem – survivin’ survivin’ to opowieść o tej wersji nas samych, którą decydujemy się pokazywać innym. Na tle zniewalająco odmiennego brzmienia, lider grupy Dan Smith zastanawia się […]

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50-500 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.