kadr z filmu „Avatar: Istota Wody"

Nadchodzi koniec Avatara? Tak, jeśli „Avatar: Istota Wody” okaże się klęską finansową


07 listopada 2022

Podziel się newsem:

James Cameron przyznał, że jeśli Avatar: Istota Wody nie osiągnie sukcesu finansowego, to pomimo zapowiedzi nie nakręci kolejnych części.

Drugi Avatar będzie ostatnim?

Widzieliście rozpisane plany kolejnych filmów z serii Avatar? My też. Dlatego jako spore zaskoczenie traktujemy słowa Jamesa Camerona w wywiadzie dla „Total Film”. Wielokrotnie nagradzany Oscarami reżyser stwierdził, że los franczyzy zależy od wyniku finansowego nadchodzącego filmu, Avatar: Istota Wody:

Rynek zadecyduje. Może się okazać, że za trzy miesiące będziemy skończeni. Albo na wpół skończeni, w sensie: „OK, zakończmy tę historię na trzecim filmie, nie kontynuujmy jej w nieskończoność”, jeśli to po prostu nie będzie opłacalne… Żyjemy teraz w innym świecie niż byliśmy, kiedy pisałem te filmy

– powiedział gorzko James Cameron.

Osoby nieco bardziej krytycznie patrzące na serię z pewnością powiedzą, że Cameronowi łatwo mówić takie rzeczy. Niepowodzenie finansowe Avatar: Istota Wody byłoby bowiem ogromnym zaskoczeniem, zważywszy na to, że pierwsza część jest najbardziej kasowym filmem w historii kina. Jeśli istnieje jakieś ryzyko, to fakt, że oba filmy dzieli aż 13 lat i mogła zmienić się widownia i jej oczekiwania. Zamknięcie projektu Avatar byłoby tym bardziej bolesne dla Jamesa Camerona. Reżyser pracuje bowiem od ponad dekady nad rozbudową franczyzy.

Trailer filmu Avatar: Istota Wody

Mocarstwowe plany, ale bez Camerona?

Disney podał niedawno informacje dotyczące nie tylko premiery drugiej części Avatara, ale także kolejnych. Trzecia ma ukazać się 20 grudnia 2024 roku (zdaniem Jamesa Camerona film jest ukończony w 95%), a kolejne 18 grudnia 2026 roku i 22 grudnia 2028 roku. Zdaje się jednak, że są to bardzo płynne plany. Jakiś czas temu Cameron twierdził, że być może to nie on wyreżyseruje późniejsze części swojego hitu:

Filmy Avatar pochłaniają wszystko. Mam też kilka innych rzeczy, które rozwijam i które są bardzo ekscytujące. Myślę, że z czasem – nie wiem, czy to po trzeciej, czy po czwartej części – będę chciał przekazać pałeczkę innemu reżyserowi. Mam nadzieję, że to się uda i będę mógł zrobić inne rzeczy, którymi jestem również zainteresowany.

James Cameron przyznał, że jeśli Avatar: Istota Wody nie osiągnie sukcesu finansowego, to pomimo zapowiedzi nie nakręci kolejnych części. Zobacz także Jeffrey Dahmer: 5 piosenek, w których wspomniano seryjnego mordercę TVP miało propozycję wyprodukowania „Wiedźmina”, zanim projekt trafił do Netflixa Christian Bale: Jeśli dostajesz w Hollywood rolę, to tylko dlatego, że DiCaprio ją wcześniej odrzucił […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →