Sentino

Sentino

Sentino, właśc. Sebastian Enrique Alvarez – niemiecki raper, piosenkarz i autor tekstów pochodzenia chilijsko-polskiego. Tworzy muzykę po niemiecku, polsku, angielsku i hiszpańsku.

W wieku 15 lat wystąpił w walce freestylowej. Dzięki temu trafił na rapera Joe Rilla z grupy Analphabeten, następnie przez występ poznał Kool Savasa. W 1999 roku Sebastian miał kontrakt w wytwórni Def Jam Recordings, która miał wydać jego album. Gdy płyta była już w całości gotowa, wytwórnia ogłosiła bankructwo i albumu nie wydano. Mimo kolejnego kontraktu, tym razem w wytwórni BMG Subword, raper nie wydał tam płyty. Po ukończeniu się kontraktu, bez promocji, raper mimo wszystko stał się jednym ze sławniejszych. Żaden inny raper, który nie miał legalnej płyty, nie był tak kojarzony jak Sentino. Osoby powiązane z rapem uważają, że Sentino był i jest aktywny jako ghostwriter, przypisują mu m.in. pisanie tekstów dla rapera o pseudonimie Bushido. Alvarez współpracował z czołówką niemieckiego rapu. Np. Bushido, Berlin hat den Ostblokk, Optik Records, PX-Records, czy Aggro Berlin. W 2004 roku Sentino podpisał kontrakt w świeżo założonej wytwórni 5 vor 12 Records. Rok później raper został zdissowany podczas festiwalu Splash przez jedną z najbardziej znanych postaci niemieckiego rapu- Samy Deluxa. Raper odpowiedział szybko, umieszczając ripostę w internecie. Jednak ze strony Samyego nic więcej się nie ukazało. Pierwszy album Sentina pt. „Ich bin deutscher Hip Hop” ukazał się 20 października 2006 roku. Za produkcję bitów odpowiada czołówka niemieckich producentów. Po ukazaniu się reedycji albumu, raper nie przedłużył kontraktu w wytwórni 5 vor 12.

30 listopada 2007 roku ukazał się mixtape Sentino o nazwie Sentino …und stolz drauf!. Mixtape miał być przedsmakiem produkcji Sentino’s Way 3 – Sohn des Paten ta jednak ukazała się dopiero 10 kwietnia 2017. W następnych latach wrócił do rodzinnej Warszawy, gdzie zaczął nagrywać pierwsze utwory w języku polskim, tam też nawiązał współpracę z lokalnymi raperami takimi jak Diho, Kaz Bałagane czy Malik Montana. W lutym 2012 roku ukazał się jego album o nazwie Stiller Westen.

Wydarzenia z tym artystą (0)

Brak wydarzeń dla tego artysty

Piosenki tego artysty (4)

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →