Nicki Minaj

Nicki Minaj

Nicki Minaj – amerykańska raperka, piosenkarka, autorka tekstów piosenek, modelka i aktorka pochodzenia trynidadzkiego.

Na początku swojej kariery Minaj stała się znana ze swoich kolorowych kostiumów i peruk, charakterystycznego flow oraz użycia alter ego i akcentów, głównie brytyjskiego cockney. Po podpisaniu kontraktu z Young Money Entertainment Lil Wayne’a w 2009 roku, Minaj wydała swój pierwszy album studyjny Pink Friday (2010), który zajął pierwsze miejsce na liście US Billboard 200 i uzyskał potrójną platynę przyznaną przez Recording Industry Association of America (RIAA). Album zaowocował pierwszym singlem Minaj, który znalazł się w pierwszej piątce listy Billboard Hot 100 – „Super Bass”, który zajął trzecie miejsce. Jej drugi album, Pink Friday: Roman Reloaded (2012), ukazał Minaj w bardziej taneczno-popowym brzmieniu, koncentrując się na śpiewaniu. Album zadebiutował na pierwszym miejscu na liście Billboard 200, z głównym singlem „Starships”, osiągającym piąte miejsce na liście Hot 100 i docierającym do pierwszej piątki list przebojów w kilku krajach.

Minaj jest pierwszą artystką dowolnego gatunku, która osiągnęła 100 pozycji na liście Hot 100 i jest jedną z niewielu artystek ze wszystkich gatunków, które mają ponad 100 utworów na tej liście.

Uznawana za jedną z najbardziej wpływowych i najlepiej sprzedających się artystów rapowych wszechczasów i nazywana „królową rapu” przez kilka mediów, Minaj otrzymała liczne wyróżnienia w całej swojej karierze, w tym sześć American Music Awards, dwanaście BET Awards, cztery MTV Video Music Awards, cztery Billboard Music Awards, jedna ASCAP Latin Music Award i dwie Billboard Women in Music Awards. Była również nominowana do 10 nagród Grammy. Minaj była najwyżej notowaną raperką na liście Billboardu najlepszych artystek lat 2010. W 2016 roku Minaj znalazła się na corocznej liście magazynu Time 100 najbardziej wpływowych ludzi na świecie.

Minaj jest znana ze swojego niezwykłego stylu rapowania i wyjątkowego flow. Jej rap jest charakterystyczny ze względu na szybkość oraz użycie alter ego i akcentów, głównie brytyjskiego cockney. W swoich piosenkach często zarówno śpiewa, jak i rapuje, łącząc w swojej pracy metafory, puentę i grę słów. Jej alter ego są wkomponowane w jej teksty z brytyjskimi akcentami (Roman Zolanski) lub cichością (Harajuku Barbie). Ice-T powiedział o rapowym stylu Minaj: „[Minaj] robi swoje. Ma swój własny sposób. Ma świetny sposób wokalu. Przypomina mi trochę kobiecą wersję Busta Rhymes, na przykład sposób, w jaki rzuca głosem w różnych kierunkach”.

Wydarzenia z tym artystą (0)

Brak wydarzeń dla tego artysty

Piosenki tego artysty (4)

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →