fot. kadr z filmu „Ojciec”

„Bądźcie dobrzy dla samych siebie”. Anthony Hopkins świętuje 47 lat bez alkoholu


02 stycznia 2023

Podziel się newsem:

Anthony Hopkins złożył życzenia noworoczne i podzielił się mocnym przesłaniem skierowanym do osób walczących z nałogiem oraz młodych ludzi borykających się z lękiem i depresją.

Wygłupy i życzenia

Jak niedawno pisaliśmy, Anthony Hopkins, mimo swoich 85 lat na karku, jest bardzo aktywny w mediach społecznościowych. Dwukrotny laureat Oscara wykorzystuje Twittera i Instagrama zarówno do promowania swoich nowych projektów, jak i zwykłych wygłupów. Tak właśnie było, kiedy parodiował postać z popularnego serialu Netfliksa. Kilka dni temu natomiast opublikował nagranie z noworocznymi życzeniami. Obok nich aktor zawarł ważne przesłanie, które – jak zasugerował – nie miało być „ciężkie”, ale raczej „pomocne”.

Rocznica ważnej decyzji

Nie wszyscy o tym wiedzą, ale Hopkins zmagał się niegdyś z alkoholizmem. Aktor nie pije już od 47 lat – przestał tuż po świętach Bożego Narodzenia, 29 grudnia 1975 roku. Jak mówił niegdyś rozmowie z „The Guardian”, decyzję podjął tuż po tym, kiedy znalazł się w Arizonie nie mając pojęcia, jak tam trafił. Dołączył wtedy do Anonimowych Alkoholików, na których spotkania uczęszcza do tej pory.

Anthony Hopkins wcielił się w Rączkę z serialu „Wednesday”

Ważna rocznica

I choć we wspomnianym wywiadzie z 1998 roku Anthony Hopkins twierdził, że wracanie do wiadomego tematu jest już dla niego nudne, bo „wszystko stało się dawno temu”, świętowanie kolejnej rocznicy niepicia jest dla niego bardzo ważne. Udowadniają to tegoroczne życzenia złożone przez gwiazdę kina, po których pochodzący z Walii aktor wspomniał o swojej 47. rocznicy pozostania w trzeźwości:

Jestem niepijącym alkoholikiem i wiem, że są tam ludzie toczący codziennie walkę. W czasach cancellowania, nienawiści, bezkompromisowości i znęcania się nad dziećmi, powiem tak: bądźcie dobrzy dla samych siebie. Bądźcie dobry. Mówię do młodych: trzymajcie się z dala od toksycznego kręgu, ludzi, którzy was obrażają. Żyjcie swoim życiem. Bądźcie z niego dumni. (…) Depresja czy lęk to też problemy związane z uzależnieniem. Gdziekolwiek jesteście, szukajcie pomocy. Nie wstydźcie się tego. I nie dajcie się osobom, które was nie szanują czy się z was śmieją.

– powiedział Hopkins na nagraniu, które można zobaczyć poniżej.

Sir Hopkins w życiowej formie

Ostatnie filmy, w których zagrał Anthony Hopkins, to zeszłoroczne Armagedon, Pojedynek zabójców i Syn, który do tej pory nie doczekał się premiery. Aktor na liście ma też kolejne projekty: Freud’s Last Session, One Life i Rebel Moon Zacka Snydera. Hopkins to bez wątpienia jeden z najwybitniejszych aktorów w historii. Jest też bardzo utytułowany – ma na koncie m.in. dwa pierwszoplanowe aktorskie Oscary, trzy nagrody BAFTA oraz dwie Emmy. Został też odznaczony przez królową Elżbietę II Odznaką Rycerza Kawalera, więc od 1993 r. przysługuje mu tytuł „sir”.

Anthony Hopkins złożył życzenia noworoczne i podzielił się mocnym przesłaniem skierowanym do osób walczących z nałogiem oraz młodych ludzi borykających się z lękiem i depresją. Zobacz także Jeffrey Dahmer: 5 piosenek, w których wspomniano seryjnego mordercę TVP miało propozycję wyprodukowania „Wiedźmina”, zanim projekt trafił do Netflixa Christian Bale: Jeśli dostajesz w Hollywood rolę, to tylko […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →