fot. Jakub Wittchen

ANIELI – nowy muzyczny projekt na polskiej scenie


22 stycznia 2022

Podziel się newsem:

ANIELI, czyli nowy projekt muzyczny Joanny Prykowskiej z zespołu Firebirds i Pawła Krawczyka z grupy Hey, przedstawia swój pierwszy singiel Jaśniejąca z gościnnym udziałem Nosowskiej. Posłuchajcie.

ANIELI – nowy muzyczny projekt Joanny Prykowskiej i Pawła Krawczyka

Za zespołem ANIELI stoi jedna z najbardziej nietuzinkowych historii na polskiej scenie. Joanna Prykowska i Paweł Krawczyk od ponad 25 lat trafiają ze swoją muzyką do serc słuchaczy, jednak drogi obojga artystów przebiegały zupełnie inaczej. Joanna rozkochała polską publiczność pięknymi i nieoczywistymi piosenkami z zespołem Firebirds, jeszcze w latach 90. Paweł zmieniał kilka składów, aby stać się w końcu filarem i główną – obok Kasi Nosowskiej – postacią w jednym z najważniejszych zespołów w historii polskiej muzyki. ANIELI to dla każdego z nich nowy rozdział – dla Prykowskiej wyczekiwany przez wielu powrót po latach nieobecności, dla Krawczyka natomiast pierwsza autorska kreacja po latach spędzonych w grupie Hey.

Muzycznie ANIELI zabierają nas w świat eleganckich, atmosferycznych piosenek z wyraźnym okiem puszczonym w stronę lat 80. i 90. oraz artystów takich jak Sinead O’Connor, Tanita Tikaram, Roxy Music, Talk Talk czy Cocteau Twins i Portishead. Świetnie brzmiące i zaśpiewane historie mogłyby spokojnie trafić na soundtrack filmu Quentina Tarantino, a ze sceniczny anturażem z pewnością sprawdziliby się jako zespół grający w klubie Roadhouse z serialowego Twin Peaks.

Anieli jaśniejąca
fot. Jakub Wittchen

ANIELI prezentują pierwszy singiel z Nosowską

Jaśniejąca – pierwszy singiel i zapowiedź albumu to przejmująca historia o przyjaźni, dziewczęcej, kobiecej, przesyconej fascynacją. To także znakomite dopełnienie historii z piosenki i z samego życia. Gościnnie w utworze słyszymy Kasię Nosowską, w życiu prywatnym żonę Pawła i… bliską przyjaciółkę Asi ze spędzonych wspólnie w Szczecinie lat nastoletniej młodości. W Szczecinie również powstał teledysk do utworu, ukazujący miasto będące świadkiem i scenerią dorastania dwóch znakomitych artystek.

ANIELI – Jaśniejąca – posłuchaj singla

ANIELI, czyli nowy projekt muzyczny Joanny Prykowskiej z zespołu Firebirds i Pawła Krawczyka z grupy Hey, przedstawia swój pierwszy singiel Jaśniejąca z gościnnym udziałem Nosowskiej. Posłuchajcie. ANIELI – nowy muzyczny projekt Joanny Prykowskiej i Pawła Krawczyka Za zespołem ANIELI stoi jedna z najbardziej nietuzinkowych historii na polskiej scenie. Joanna Prykowska i Paweł Krawczyk od ponad 25 lat trafiają ze […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →