materiały prasowe

Almost Famous 2” przesunięte. Def Jam informuje o opóźnieniach


16 września 2021

Podziel się newsem:

Pierwotnie premiera drugiej płyty kolektywu Almost Famous miała odbyć się jutro. Ostatecznie, w wyniku opóźnień, najnowszy krążek grupy pojawi się u słuchaczy dopiero w październiku.

Almost Famous bez premiery we wrześniu

Polski oddział Def Jam Recordings poinformował, że druga płyta Almost Famous nie ukaże się w oryginalnym terminie. Planowany na 17 września album Bonsona, Soulpete’a i Laikike1’a został przesunięty na 1 października. Powodem opóźnienia jest tłocznia, której nie udało się wytłoczyć winyli na czas. Wskutek takiego obrotu spraw, słuchacze, którzy zamówili wyłącznie wersję CD, muszą uzbroić się w cierpliwość. Preorder albumu zawiera limitowany nakład płyty AF w wersji jewel box i dodatkową obwolutą oraz wlepki.

Cześć, niestety jesteśmy zmuszeni do przełożenia premiery albumu Almost Famous. Wersja CD materiału pojawi się 1 października. Winyl ze względu na ogromne obłożenie w tłoczniach niestety dopiero pod koniec listopada. Ze względu na zaistniałą sytuację każdemu przysługuje oczywiście możliwość anulowania zamówienia oraz zwrotu całości wydanej kwoty. W ciągu dnia wszyscy, którzy kupili krążki, dostaną na maila podanego w zamówieniu, informacje o tym, jak dokonać tej operacji. Wybaczcie za to, że tak późno dajemy znać, ale próbowaliśmy jak się dało, aby krążki jednak pojawiły się u preorderowiczów w dniu zakładanej premiery

– czytamy w poście Def Jamu.
okładka albumu Almost Famous 2

Almost Famous 2 będzie jeszcze mocniejsze niż pierwsze AF?

Wydane własnym sumptem pierwsze AF zostało oparte przede wszystkim na samplach z twórczości The Black Keys. Trio, choć porzuciło poprzedni zamysł, zapowiada jeszcze mocniejszy materiał. Podobnie jak w przypadku poprzedniego albumu, w produkcję AF 2 zaangażowany jest DJ Eprom. Inżynier dźwięku i DJ odpowiedzialny jest nie tylko za scratche, ale też za mix i mastering albumu. Do tej pory w Internecie pojawiły się trzy single z przesuniętej płyty. Wzbogacone teledyskiem Powertrip oraz Decyzje, a także wersja odsłuch Musztry.

Zobacz: Bonson założył Grupę Wsparcia

Almost Famous, debiutując w 2017 roku albumem o tym samym tytule, wyznaczyli sobie szlak bez precedensu. Stawiając na mocne, organiczne bębny obudowane zewsząd gitarowymi fortyfikacjami, zainstalowali w ich centrum bezkompromisowy rap wychodzący daleko poza strefę komfortu ówczesnych brzmień hip-hopowego świata. DJ Eprom, odpowiedzialny również za mix i master całości, wzbogacił ją seriami ornamentalnych scratchy i cutów, które nieprzerwanie elektryzują przy kolejnych odsłuchach. Kiedy więc nadszedł czas kolejnego zderzenia niespokojnych globetrotterów, nikogo nie zdziwiła następna przeprowadzka.

Tam, gdzie znajdziecie drugi album, stoi już nowa forteca: wyższa, mocniejsza i pełna nowych rozwiązań, które odkryliśmy eksperymentując z zadziorną formą. Nie dajcie się zwieść kotłującej nawałnicy: jest chaotyczna tylko na pozór, a jej krzykliwe, energetyzujące przejawy to efekty starannie przemyślanych zabiegów. Warsztatowo sięgnęliśmy po do tej pory nieznane nam narzędzia, okiełznaliśmy ich wymagania i obdarowani nowym wymiarem swobody spuściliśmy ze smyczy drapieżną fascynację. Wchodzicie tu na własną odpowiedzialność: wnętrze zachwyca, ale zasady są nasze

– głosi notka prasowa.

Almost Famous – Powertrip

Pierwotnie premiera drugiej płyty kolektywu Almost Famous miała odbyć się jutro. Ostatecznie, w wyniku opóźnień, najnowszy krążek grupy pojawi się u słuchaczy dopiero w październiku. Almost Famous bez premiery we wrześniu Polski oddział Def Jam Recordings poinformował, że druga płyta Almost Famous nie ukaże się w oryginalnym terminie. Planowany na 17 września album Bonsona, Soulpete’a […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →