fot. Wikipedia

Alice Glass przepracowuje traumę na nowym singlu „Lips Apart”


22 września 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Alice Glass, będąca obecnie na półmetku swojej amerykańskiej trasy, prezentuje nam nowy utwór. Lips Apart jest wyzwoleniem skrywanych emocji.

Traumy powracają

Będąca obecnie w połowie swojej amerykańskiej trasy Trauma Bond Alice Glass nie przestaje podrzucać nam nowej muzyki. Wokalistka udostępniła studyjną wersję piosenki Lips Apart, która do tej pory była jedynie wykonywana podczas koncertów na żywo.

Przeczytaj także: Alice Glass wykrzykuje światu swoje traumy. Recenzja albumu PREY//IV

Alice Glass przepracowuje traumę na nowym singlu „Lips Apart”
fot. okładka albumu Prey//IV

Piosenka wyprodukowana we współpracy z Jupiter Io i Mattem Radda jest pokłosiem udanego połączenia, jakie miało miejsce między wokalistką a Io przy okazji jej debiutanckiego, solowego albumu PREY//IV. Krążek, który swoją premierę miał w lutym tego roku, klimatem nie odbiegał od prezentowanego nam właśnie singla, a promowały go cztery utwory: Suffer And Swallow, Baby Teeth, Fair Game i Love Is Violence.

Sama twórczość Alice Glass od zawsze okupiona była mroczną atmosferą, a także prywatnymi, bardzo bolesnymi przeżyciami, napędzającymi wokalistkę do działania. Artystka nie miała łatwego solowego startu – atakowano ją od początku. Już w 2015 roku, kiedy to opuszczała ona duet Crystal Castles, ludzie przypięli jej łatkę zdrajczyni, której jedynym celem były próby wybicia się. Oliwy do ognia dodały również oskarżenia skierowane w 2017 wobec Ethana Katha, które jasno mówiły o tym, że muzyk znęcał się nad nią przez wiele lat. One również nazywane były tanimi chwytami, które miały na celu wybielić wizerunek wokalistki.

Pomimo rzucane pod nogi kłody Alice Glass nie miała jednak zamiaru złożyć broni. Wróciła i ze zdwojoną siłą pokazała światu, że jej muzyka tak naprawdę potrzebuje tylko jej samej. Ową zawziętość wokalistka postanowiła również przelać na swój najnowszy singiel Lips Apart, który porusza tematy związane z traumą, a także życiem w izolacji, która wyniszcza człowieka od środka i nie pozwala, by wrócił on do dawnego, zdrowego funkcjonowania.

Alice Glass – Lips Apart, posłuchaj!

Trwająca obecnie trasa wokalistki po Ameryce zawita jeszcze do Cambridge, Baltimore i na Brooklyn, gdzie koncerty potrwają okrągły tydzień. Po krótkiej przerwie Glass powróci na scenę pod koniec października, by zagrać koncerty w Los Angeles, San Diego i Pomonie.

Alice Glass, będąca obecnie na półmetku swojej amerykańskiej trasy, prezentuje nam nowy utwór. Lips Apart jest wyzwoleniem skrywanych emocji. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins Traumy powracają Będąca obecnie w […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →