fot. NMB

Grimes odświeża utwór „New Gods” charytatywnym teledyskiem


17 maja 2022

Podziel się newsem:

Teledysk do piosenki wydanej dwa lata temu? Czemu nie! Grimes powraca z teledyskiem do utworu New Gods. Posłuchaj!

Dwa lata po premierze albumu Miss Anthropocene i przed wydaniem zapowiedzianej EP-ki Grimes odświeża nieco swoje poprzednie wydawnictwo.

Iggy Pop, St. Vincent, Rita Ora. Oto kalendarz Pirelli autorstwa Bryana Adamsa
fot. Bryan Adams

Nowy klip przedstawia piosenkarkę siedzącą na tronie w kosmicznej scenerii. Produkcja była również inspirowana anime Akira. Wokalista wrzuciła go do sieci na rzecz kolektywu DAO, odpowiedzialnego za wspieranie oraz tworzenie równej przestrzeni dla społeczności kobiet oraz osób niebinarnych w sztuce.

Przeczytaj także: Alice Glass wykrzykuje światu swoje traumy. Recenzja albumu PREY//IV

Grimes – New Gods, posłuchaj!

Grimes powraca z nowymi wydawnictwami

Jak zdradziła Grimes, już niedługo ukaże się również jej nowa EP-ka – Fairies Cum First, będąca wstępem do jej pełnowymiarowego albumu Book 1. Wydawnictwo ma się ukazać w 2022 roku, choć dokładna data premiery nie jest jednak znana. Album będzie space operą o lesbijskim romansie sztucznej inteligencji.

Co więcej, będzie to kolejny krok w kierunku sztucznej inteligencji czy też przeróżnych tożsamości, które w swojej karierze prezentuje Grimes. Jej poprzedni album promowała bowiem stworzona na jego potrzeby promocyjne postać War Nymph.

War Nymph to postać cyfrowa. To tak naprawdę alternatywna psychika. Jako społeczeństwo przechodzimy przez ten dziwny psychologiczny proces, w którym wszyscy dzielą się na dwie tożsamości – tożsamość online i tożsamość w prawdziwym życiu. Gry również to odzwierciedlają – osoba, którą jestem w grach, to moje inne życie, które nie ma związku z moim życiem fizycznym i z powodu tego, jak manifestowało się moje życie online. Dlatego więc przeskanowaliśmy moje ciało i stworzyliśmy cyfrową jaźń. Ta rzecz może stać się ID, internetową psychiką Grimes.

To również zapowiedź tego, że prawdopodobnie za pięć do dziesięciu lat sami będziecie mogli po prostu pobrać aplikację, zrobić telefonem zdjęcie swojej twarzy pod każdym kątem i uzyskać przyzwoity render 3D. I może w końcu pojawią się programy, które będą bardziej dostępne, w których będzie można edytować swój wygląd, a następnie uczynić z niego grywalną postać w grze. Czuję, że zmierzamy w kierunku takiej przyszłości, dlaczego więc nie zacząć robić tego już teraz?

– komentowała jej pojawienie się Grimes

Teledysk do piosenki wydanej dwa lata temu? Czemu nie! Grimes powraca z teledyskiem do utworu New Gods. Posłuchaj! Zobacz także Jeffrey Dahmer: 5 piosenek, w których wspomniano seryjnego mordercę TVP miało propozycję wyprodukowania „Wiedźmina”, zanim projekt trafił do Netflixa Christian Bale: Jeśli dostajesz w Hollywood rolę, to tylko dlatego, że DiCaprio ją wcześniej odrzucił Dwa […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →