fot. materiały prasowe

Album „sanah śpiewa Poezyje” już dostępny. Szykuje się kolejny sprzedażowy sukces?


25 listopada 2022

Podziel się newsem:

Sanah prezentuje światu kolejny krążek. Jej wydawnictwo sanah śpiewa Poezyje doczekało się dziś swojej oficjalnej premiery.

Do czterech razy sztuka

Czwarty album Sanah jest już oficjalnie dostępny. Po wydanych do tej pory krążkach Królowa dram, Irenka, a także Uczta przyszedł w końcu czas na długo zapowiadane wydawnictwo sanah śpiewa Poezyje. To właśnie razem z nim wokalistka wyruszyła w trasę koncertową BANKIET, nie zapominając jednak o swoim dotychczasowym dorobku. Na zorganizowanych spektaklach wybrzmiały między innymi wzruszająca Cząstka, magiczna 2:00, taneczne Eldorado, chwytający za serce Sen we śnie, letargiczny Nic dwa razy, czy też monumentalny w swoim przedstawieniu Święty Graal.

Tak pisaliśmy o tym wizualnie i dźwiękowo dopracowanym koncercie sanah, którego udało nam się zasmakować 14 listopada w Poznaniu:

W tym magicznym wręcz zestawieniu ogromu brzmień, szerokiego przekroju wokali, a także tego jednego, wybijającego się ponad wszystkich głosu Zuzi, otrzymaliśmy teatralno-kompozytorski spektakl, którego nie powstydziliby się światowej sławy artyści. Zagrało tutaj tak naprawdę wszystko – od świateł, po zapierające swoim brzmieniem dech w piersiach instrumenty, a także stale podgrzewający atmosferę wokal sanah, który momentami wchodził w operowe wręcz rejestry. Rzeczą, która niewątpliwie spięła cały ten spektakl, były stale przebiegające po ciele ciarki wywołane rozmachem zapewnionych nam doznań.

Przeczytaj także: Sanah w Poznaniu połączyła elegancką surowość z disneyowską magią [relacja]

sanah
fot. Magic Records/ THEDREAMS studio.

Czy więc kolejny album wokalistki okaże się równie wielkim sukcesem co jego poprzednicy? Przypomnijmy, że dotychczasowy dorobek sanah otrzymał już masę wyróżnień, w tym między innymi: diamentową płytę za krążek Irenka (nagrodę, którą przyznaje się rodzimym artystom za sprzedaż ponad stu pięćdziesięciu tysięcy egzemplarzy), diamentową płytę za wydawnictwo Królowa dram, a także podwójną platynę za ostatnią płytę Sanah Uczta.

Album „sanah śpiewa Poezyje" już dostępny. Szykuje się kolejny sprzedażowy sukces?
fot. kadr z teledysku do piosenki Do * w sztambuch

Album sanah śpiewa Poezyje już dostępny

Nowe, czwarte już wydawnictwo artystki zawiera dziesięć nowych utworów, które są interpretacjami twórczości poetyckiej siedmiu polskich poetów, a także jednego zagranicznego. Nowe życie uzyskały dzieła: Adama Asnyka (Kamień) Jana Lechonia (Da Bóg zasiąść w Polsce wolnej), Wisławy Szymborskiej (Nic dwa razy), Juliana Tuwima (Warszawa), Juliusza Słowackiego (Hymn), Jacka Cygana (Rozwijając Rilkego), Adama Mickiewicza (Do * w sztambuch) oraz Krzysztofa Kamila Baczyńskiego (Bajka), a także Edgara Allana Poego (Eldorado).

Tracklista płyty wygląda następująco:

 1. Rozwijając Rilkego (J. Cygan)
 2. Hymn (J. Słowacki)
 3. Do * w sztambuch (A. Mickiewicz)
 4. Nic dwa razy (W. Szymborska)
 5. (I) Da Bóg kiedyś zasiąść w Polsce wolnej (z cyklu „Polonia Resurrecta” – J. Lechoń)
 6. Warszawa (J. Tuwim)
 7. Bajka (K. K. Baczyński)
 8. Eldorado (E. A. Poe)
 9. Kamień (A. Asnyk)
 10. (II) Da Bóg kiedyś zasiąść w Polsce wolnej (z cyklu „Polonia Resurrecta” – J. Lechoń)

Piosenki można usłyszeć na żywo w koncertowych aranżacjach podczas trasy BANKIET, na której sanah występuje z trzydziestoosobowym chórem Silesia Chaber Choir Ad Libitum oraz pięćdziesięcioosobową Polską Orkiestrą Muzyki Filmowej pod dyrekcją Przemysława Piotra. Trzeba się jednak śpieszyć, bowiem Sanah zawita już tylko do 2 miast, z czego 3 koncerty w nich są już wyprzedane.

 • 30 listopada – Warszawa, Filharmonia Narodowa SOLD OUT
 • 1 grudnia – Warszawa, Filharmonia Narodowa SOLD OUT
 • 9 stycznia 2023 – Kraków, ICE Kraków Congress Centre SOLD OUT
 • 10 stycznia 2023 – Kraków, ICE Kraków Congress Centre ICE Kraków

Sanah prezentuje światu kolejny krążek. Jej wydawnictwo sanah śpiewa Poezyje doczekało się dziś swojej oficjalnej premiery. Zobacz także Jeffrey Dahmer: 5 piosenek, w których wspomniano seryjnego mordercę TVP miało propozycję wyprodukowania „Wiedźmina”, zanim projekt trafił do Netflixa Christian Bale: Jeśli dostajesz w Hollywood rolę, to tylko dlatego, że DiCaprio ją wcześniej odrzucił Do czterech razy […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →