kadr z filmu "8. Mila"

Eminem z kolejną platyną w swojej karierze za soundtrack do „8. Mili”


22 listopada 2022

Podziel się newsem:

Można powoli zadawać sobie pytanie, czy to kiedyś się skończy? Eminem świętuje kolejną platynę, tym razem za soundtrack do filmu 8. Mila.

Szósta platyna

O tym, że Eminem jest jednym z najbardziej utytułowanych raperów w historii, nie trzeba nikogo przekonywać. Ma na koncie 14 nagród Grammy, a łączna sprzedaż jego albumów opiewa na 73,5 miliona egzemplarzy, co stanowi światowy rekord. Ostatni diament dla Curtain Call: The Hits był szóstym w karierze pochodzącego z Detroit rapera. Do jego licznych osiągnięć warto także dopisać fakt, że jest pierwszym raperem w historii, który otrzymał Oscara za najlepszą oryginalną piosenkę filmową. Utwór Lose Yourself pochodził z filmu 8. Mila, w którym Eminem zagrał główną rolę i który bazował w luźny sposób na jego biografii. Film ten jest wciąż niezwykle popularny, choć od jego premiery minęło już 20 lat. Skąd to wiadomo? Raper właśnie odebrał szóstą platynową płytę za soundtrack do 8. Mili, co oznacza, że sprzedał się on w liczbie 6 milionów sztuk w samych Stanach Zjednoczonych. Można Eminema nie lubić, ale trzeba mu oddać, że jak mało który muzyk w historii trafia on ze swoją muzyką do ludzi.

Trailer filmu 8. Mila

Eminem w GTA?

Ostatnio do sieci trafiła także inna ciekawa informacja dotycząca kariery filmowej Eminema, jednak niepowiązana z filmem 8. Mila. Twórca gier Grand Theft Auto w jednym z wywiadów wyznał, że był moment, kiedy propozycja zrealizowania filmu fabularnego na postawie serii GTA leżała dosłownie na stole. Miało to miejsce na początku XXI wieku, po premierze Grand Theft Auto III. Główną rolę w obrazie miał zagrać będący wówczas na fali wznoszącej Em, a za kamerą stanąć Tony Scott, znany między innymi z reżyserii filmu Top Gun. Cały projekt zablokowało jednak wówczas szefostwo Rockstar Games.

Można powoli zadawać sobie pytanie, czy to kiedyś się skończy? Eminem świętuje kolejną platynę, tym razem za soundtrack do filmu 8. Mila. Zobacz także Jeffrey Dahmer: 5 piosenek, w których wspomniano seryjnego mordercę TVP miało propozycję wyprodukowania „Wiedźmina”, zanim projekt trafił do Netflixa Christian Bale: Jeśli dostajesz w Hollywood rolę, to tylko dlatego, że DiCaprio […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →