Żyto i Noon przedstawiają historię „Toli”


14 kwietnia 2021

Podziel się newsem:

Żyto i Noon wypuścili drugi singiel ze swojej nadchodzącej wielkimi krokami płyty. To naprawdę sprawny, nieoczywisty storytelling.

Niespodziewany duet

Jak powszechnie wiadomo, legendarny producent Noon od lat sporadycznie zajmuje się rapem. Mimo to w grudniu zeszłego roku usłyszeliśmy jego wspólny kawałek z Eisem, a trzy tygodnie temu pojawiło się ważne ogłoszenie. To wtedy ukazał się utwór Ciecz, inaugurujący płytową współpracę z Żytem – MC, który niegdyś nagrywał w Asfalcie i PROSTO, a od dłuższego czasu realizuje się jako artysta-malarz. Wielu myślało, że będziemy świadkami powrotu do duetu z Pezetem, ale nie ma co narzekać. Nowość zapowiada się ciekawie.

Żyto i Noon – Ciecz

Prosto z Warszawy wieści

Teraz panowie opublikowali drugi numer, stylistycznie powiązany z poprzednim. Ci, którzy ciągle mają w pamięci klasyczne nagrywki Noona na pewno uśmiechnęli się, gdy usłyszeli krótką rozmowę pojawiającą się na początku. Follow-up do klasyków? Być może. Na pewno za to dostaliśmy streetową, nawiniętą w bardzo charakterystyczny sposób opowieść o dziewczynie, która siłuje się z miastem. Oprawa muzyczna to zaś esencjonalna sztuka od wiadomego producenta, wzbogacona o cytat z utworu Nie żałuj mnie stworzonego przez Bogdana Loebla i Tadeusza Nalepę. Rzecz do słuchania tylko w skupieniu, bo to zaprzeczenie kawałka, który może grać sobie gdzieś w tle.

Żyto i Noon – Tola

Maj będzie ich

Na Morza Południowe wypłyniemy 14 maja, a więc równo za miesiąc. Do tej pory poznaliśmy dwa z 13 tracków, dlatego warto przytoczyć słowa producenckiej części projektu:

Album jest pełen życia, powstał na zajawce rodem z 98, a wolność tworzenia obrazuje kompletna różnorodność utworów i pełne spektrum BPM. Choć jest to propozycja momentami wręcz awangardowa to według mnie na wskroś hip-hopowa. Choć nikt jej nie zakładał to brakowało mi takiej płyty. Mam nadzieję, że Wam też.

Żyto, NOON - Morza Południowe - okładka
Żyto, NOON – Morza Południowe – okładka

Żyto i Noon wypuścili drugi singiel ze swojej nadchodzącej wielkimi krokami płyty. To naprawdę sprawny, nieoczywisty storytelling. Niespodziewany duet Jak powszechnie wiadomo, legendarny producent Noon od lat sporadycznie zajmuje się rapem. Mimo to w grudniu zeszłego roku usłyszeliśmy jego wspólny kawałek z Eisem, a trzy tygodnie temu pojawiło się ważne ogłoszenie. To wtedy ukazał się […]

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →