kadr z filmu „Zmierzch”

„Zmierzch” – jak powinien wyglądać Edward Cullen? AI odpowiada


23 maja 2022

Podziel się newsem:

Zmierzch miał już swoją złotą erę, lecz seria o wampirach dalej nie wypadła z obiegu. Sztuczna inteligencja sprawdziła, jak powinni wyglądać bohaterowie sagi.

Zmierzch wciąż ma się dobrze

W Polsce książka ukazała się w 2007 roku, w 2008 na ekrany kin wszedł pierwszy film, wraz z którym powrócił szał na wampiry. Wydaje mi się zresztą, że Zmierzch bardzo dobrze zakorzenił się w popkulturze (nie myląc z tym, jak zestarzały się książki czy filmy), a na hasło „wampir” zoomerzy i millenialsi jako pierwsze skojarzenie rzucą właśnie serię Stephenie Meyer.

Nie jest to oczywiście marka taka, jak Harry Potter (który może dostać nowe filmy), ale myślę, że spokojnie bije na głowę Igrzyska Śmierci. Bez większego wysiłku detronizuje też popularnością serie, jak Dary Anioła (na podstawie książki powstał bardzo słaby film, wyszedł również serial) czy Niezgodną. Gatunek teen fantasy, horror/romans został tutaj wykorzystany po mistrzowsku i stał się niejako bardzo głośnym, wręcz sztandarowym przykładem kina czy literatury utrzymanej w owych klimatach.

Kristen Stewart oraz Roberta Pattinsona wciąż pamięta się z ról Belli i Edwarda, co bywa dość krzywdzące (patrz Pattinson i case ostatniego Batmana), aczkolwiek wcielenie się w te postacie faktycznie pozwoliło im się wybić i zainicjowało ich rosnącą karierę aktorską.

Zmierzch wygląd postaci AI
kadr z filmu „Zmierzch”

Robert Pattinson wcale nie był idealnym Edwardem

Serwis BuzzFeed opublikował artykuł, w którym dziennikarka Tessa Fahey, posiłkując się programem Artbreeder odtworzyła wygląd postaci z sagi Zmierzch, jak najwierniej kierując się ich opisem z książek Stephenie Meyer. Wyniki pracy AI zostały opublikowane i możecie sami porównać, czy casting i filmowe wyobrażenie bohaterów powieści oddaje wizję autorki.

Jakie postacie uważacie za najlepiej obsadzone? Czy podobał Wam się ówczesny casting do Zmierzchu?

Zmierzch wygląd postaci AI
źródło: BuzzFeed
Zmierzch wygląd postaci AI
źródło: BuzzFeed
Zmierzch wygląd postaci AI
źródło: BuzzFeed
Zmierzch wygląd postaci AI
źródło: BuzzFeed
Zmierzch wygląd postaci AI
źródło: BuzzFeed

Zmierzch miał już swoją złotą erę, lecz seria o wampirach dalej nie wypadła z obiegu. Sztuczna inteligencja sprawdziła, jak powinni wyglądać bohaterowie sagi. Zobacz także Chill Time Is Not Wasted Time – Pezet kawałkiem „Mewa” promuje nową kampanię Sprite’a Jest piątek i jest „POST”. Nowy singiel Dawida Podsiadło już dostępny Sentino zakończył i wznowił karierę […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →