fot. kadr z filmu „Harry Potter i Więzień Azkabanu"

„Harry Potter” dostanie to, na co zasługuje. Po „Fantastycznych Zwierzętach” będą inne filmy


20 maja 2022

Podziel się newsem:

Harry Potter ma szansę doczekać się kolejnych produkcji z uniwersum. Czarodziejski świat wcale nie skończy się na Fantastycznych Zwierzętach.

Harry Potter vs Fantastyczne Zwierzęta

Harry Potter, czyli siedem książek, osiem filmów, sztuka teatralna, której bardzo wiele osób nie wlicza jednak do kanonu przedstawionego świata. Oprócz tego jak dotąd trzy produkcje Fantastycznych Zwierząt, franczyzy serii, połączonej z nią wspólnymi bohaterami oraz fabułą, która wcześniej stanowiła odległy urywek historii. Ostatecznie Fantastyczne Zwierzęta ze swoim tytułem niewiele mają wspólnego: koncept się rozjechał i skupił się na konflikcie pomiędzy konserwatywnymi maniakami reprezentowanymi przez Grindelwalda a promugolskimi czarodziejami, na których czele stoi Dumbledore.

Na początku kwietnia ukazała się trzecia część serii: jak pisałam w swojej recenzji, nie tak znowu najgorsza (szczególnie w porównaniu do drugiej), lecz daleka od ideału. Kasowe wyniki zresztą pokazały ten spadek formy – była to jedna z najtragiczniejszych premier w USA od dawna.

Świat Harry’ego Pottera ma zaś zdecydowanie więcej do zaoferowania – poniżej przeczytacie artykuł, w którym punktuję trzy chyba najoczywistsze fabuły, które totalnie zelektryzowałyby fandom i możliwe, że wciągnęły do niego nowych Potterheads. Wtedy to były luźne pomysły, o których nie sądziłam, że mogą się zrealizować. Nowe filmy z uniwersum HP mają jednak ogromną szansę powstać – i kto wie, być może fani doczekają się ekranizacji, na jakie liczyli.

Przeczytaj: Era Huncwotów – trzy filmy, które byłyby lepsze od Fantastycznych Zwierząt

harry potter fantastyczne Zwierzęta tajemnice dumbledore'a zwiastun
kadr z filmu Fantastyczne Zwierzęta: Tajemnice Dumbledore’a

Harry Potter: bogactwo uniwersum

Jak podaje The Wall Street Journal, dyrektor generalny Warner Bros. planuje stworzyć nowe produkcje osadzone w świecie Harry’ego Pottera, dla HBO Max. Gazeta donosi, że David Zaslav wkrótce spotka się z J.K. Rowling, by porozmawiać z nią na temat przyszłych filmów czy też seriali.

Jak sądzicie, czy Harry Potter powróci na ekrany? Marzycie o prequelu, sequelu czy może po prostu o spin-offie sagi?

Harry Potter ma szansę doczekać się kolejnych produkcji z uniwersum. Czarodziejski świat wcale nie skończy się na Fantastycznych Zwierzętach. Zobacz także Snoop Dogg podbija stawkę dla zwijacza blantów: „To przez inflację” Serwisy aukcyjne lada moment pękną w szwach. Quebonafide na sprzedaż Dawid Podsiadło wyprzedał kolejny stadion i zagrał na nim nowe piosenki Harry Potter vs […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →