fot. kadr z filmu "Harry Potter i kamień filozoficzny"

„Harry Potter i Kamień Filozoficzny” – jedna książka warta 500 tysięcy dolarów


13 grudnia 2021

Podziel się newsem:

Harry Potter i Kamień Filozoficzny po raz pierwszy został wydany w 1997 roku. Prawie dwudziestopięcioletni egzemplarz książki w twardej oprawie z wydawnictwa Bloomsbury wylicytowano na aukcji za 471 tysięcy dolarów.

500 tysięcy dolarów za książkę i to nie jest żart

W czwartek, w domu aukcyjnym Heritage Auctions w Dallas odbyła się licytacja, na której wystawiono pierwsze wydanie książki Harry Potter i Kamień Filozoficzny. Startową ceną było 75 tysięcy dolarów, jednak propozycje podnosiły się prędko aż najwyższa opierała się na zawrotnej sumie 471 tysięcy dolarów. W przeliczeniu na złotówki daje to 1 926 390 złotych.

Jest to nie tylko najdroższa książka o Harrym Potterze, jaką kiedykolwiek sprzedano; jest to również najdroższy XX-wieczny utwór beletrystyczny, jaki kiedykolwiek sprzedano. Rezultat (aukcji – przyp. red.) pokazuje siłę połączenia kina z literaturą

– powiedział w oświadczeniu wiceprezes Heritage Auctions, Joe Maddalena.

Przeczytaj: Harry Potter” to wciąż trend. Powstał fantastyczny sklep dla prawdziwych maniaków

Harry Potter pierwsza edycja sprzedana za 500k $

Harry Potter i kamień filozoficzny to biały kruk

Pierwsze wydanie książki to zaledwie 500 egzemplarzy. To kropla w morzu, to nic w porównaniu z tym, jak świat oszalał na punkcie Harry’ego Pottera. W styczniu 2008 roku, kiedy odbyła się polska premiera Insygniów Śmierci tylko nad Wisłą pierwszy nakład wynosił 630 tysięcy sztuk. Liczby trafnie pokazują, jak rozrosło się to uniwersum, jak wielu ludzi wsiąknęło w czarodziejską rzeczywistość. No i jak ogromną gratką dla kolekcjonerów są te pierwsze, unikatowe wydania.

Już pierwszego stycznia 2022 roku zostanie wyemitowany specjalny rocznicowy program z okazji dwudziestolecia filmu Harry Potter i Kamień Filozoficzny. Znajdziecie go na HBO GO – możecie tam również zobaczyć teleturniej wiedzy czarodziejskiej, w którym zmagają się najwięksi fani serii.

Harry Potter i Kamień Filozoficzny po raz pierwszy został wydany w 1997 roku. Prawie dwudziestopięcioletni egzemplarz książki w twardej oprawie z wydawnictwa Bloomsbury wylicytowano na aukcji za 471 tysięcy dolarów. Zobacz także Eminem po przedawkowaniu narkotyków musiał od nowa nauczyć się rapować Spotify po raz kolejny zdominowane przez Matę Kali w nietypowej odsłonie. Raper z […]

KONCERT ROBERTO DELIRA "REKONSTRUKCJA / DESTRUKCJA"

Biletomat.pl
10 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →