fot. materiały promocyjne

Harry Potter” to wciąż trend. Powstał fantastyczny sklep dla prawdziwych maniaków


12 czerwca 2021

Obserwuj nas na instagramie:

Raz Potterhead, zawsze Potterhead. Harry Potter okazał się taką zajawką, z której rzeczywiście się nie wyrasta. Atrakcji związanych z serią jest niemało w Polsce i zagranicą. Właśnie powstało kolejne takie, szczególne miejsce – sklep, który jest obowiązkowym przystankiem dla wszystkich fanów

Harry Potter to trochę future nostalgia

Jakkolwiek do J.K. Rowling można mieć sporo obiekcji, a po latach seria Harry’ego Pottera zdecydowanie nie wydaje się taka idealna, za jaką mieliśmy ją w dzieciństwie, to i tak sama mam do niej olbrzymi wręcz sentyment. Wydaje mi się zresztą, że całkiem naturalny i o ile dziś podchodzę już do tematu obiektywnie i dostrzegam wszelkie absurdy fabularne tudzież idealizowanie toksycznych i przemocowych postaci, tak wciąż ta krytyka pozostanie krytyką przez palce. Myślę jednak, że to nic złego – posiadanie swojego guilty pleasure, z którego w dzieciństwie wyciągało się de facto raczej pozytywne wartości. O sile miłości, wartości przyjaźni i tak dalej. Insygnia śmierci ukazały się czternaście lat temu, druga część ostatniego filmu z uniwersum – dekadę temu, a fandom wciąż żyje i ma się całkiem dobrze.

Przeczytaj: Harry Potter” zasługuje na siedem sezonów. Powstanie serial inspirowany sagą

Oczywiście był ten moment, że tzw. Potterheads jakby dogorywali, ale jak to się mówi, co cię nie zabije, to cię wzmocni. Bo biznes na Harrym Potterze kręci się znakomicie. Na całym świecie powstają miejscówki inspirowane sagą – w Polsce są takie również, choćby Dziórawy Kocioł w Krakowie (moim zdaniem mocno przereklamowany), a ostatnio otworzył się Wizarding World Store, w którym fani znajdą oficjalne gadżety związane z czarodziejskim uniwersum. Sklep znajduje się w Nowym Jorku – jak sądzicie, kiedy podobny otworzy się u nas?

Harry Potter Wizarding World sklep

Harry Potter – zobacz, co znajdziesz w Wizarding World Store?

Co takiego fani sagi znajdą w Wizarding World Store? Breloczki, figurki, repliki różdżek, spersonalizowane kufry, listy z Hogwartu, książki, notesy, ubrania, szkolne mundurki uczniów Szkoły Magii i Czarodziejstwa, słodycze, kosmetyki i wiele, wiele innych gadżetów. Niektóre z nich będą dostępne jedynie stacjonarnie, część swobodnie będzie można zamówić przez Internet.

Kiedy odwiedziłam Warner Bros. Studio pod Londynem pamiętam, że od startu wycieczki, nie wiedziałam, gdzie podziać oczy. Podobnie było już po zakończeniu zwiedzania, w sklepie z pamiątkami, ponieważ chciałam mieć stamtąd dosłownie wszystko. Nowojorski sklep z gadżetami z Harry’ego Pottera przypuszczalnie wywoła dokładnie taki sam – jeżeli nie większy – efekt przytłoczenia. Jego wystrój nawiązuje do uniwersum, więc w środku zobaczymy mnóstwo rekwizytów, m.in. posąg feniksa, strzegący wejścia do gabinetu Dumbledore’a, czy budkę telefoniczną, która była ukrytym przejściem do Ministerstwa Magii.

Oprócz tego, w przyszłości należy spodziewać się kolejnych atrakcji. W sklepie ma być możliwość wirtualnego zwiedzenia Hogwartu oraz polatania na miotle i stoczenia pojedynku ze śmierciożercami. Brzmi zachęcająco?

BRAND NEW Harry Potter Store New York | Full Tour & Walkthrough

Raz Potterhead, zawsze Potterhead. Harry Potter okazał się taką zajawką, z której rzeczywiście się nie wyrasta. Atrakcji związanych z serią jest niemało w Polsce i zagranicą. Właśnie powstało kolejne takie, szczególne miejsce – sklep, który jest obowiązkowym przystankiem dla wszystkich fanów Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →