okładka płyty „The Miracle”

Zespół Queen wydał nowy utwór z wokalem Freddiego Mercury’ego


13 października 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Jak zapowiadali, tak zrobili. Zespół Queen wydał nowy-stary utwór z Freddiem Mercurym. Kompozycja pochodzi z czasów nagrywania płyty The Miracle.

Powrót do przeszłości

Na początku czerwca zespół Queen wraz z Adamem Lambertem wystąpił na Platynowym Jubileuszu królowej Elżbiety II. Jak się okazało, poza wyjątkowym koncertem, gitarzysta Brian May i perkusista Roger Taylor zapowiedzieli wówczas, że w przeciągu kilku miesięcy usłyszymy „nowy”, niepublikowany wcześniej utwór.

Odnaleźliśmy małą perełkę od Freddiego, o której nieco zapomnieliśmy. Utwór jest wspaniały. To prawdziwe odkrycie. Pochodzi z sesji nagraniowych płyty The Miracle

– mówił Roger Taylor.

Piosenka w zasadzie była cały czas pod ręką. Przejrzeliśmy ten materiał wiele razy i byliśmy pewni, że nie uda się go już uratować. Kiedy jednak ciągle do niego wracaliśmy, okazało się, że nasza wspaniała ekipa realizatorów może z tym zrobić parę rzeczy. To było jak zszywanie ze sobą poszczególnych elementów, ale wyszedł z tego piękny, poruszający utwór.

– dodał Brian May.
Zespół Queen wydał nowy utwór z wokalem Freddiego Mercury'ego
Queen – Face It Alone

Kompozycja nosi tytuł Face It Alone i powstało w okresie tworzenia The Miracle – trzynastej studyjnej płyty w repertuarze Queen. Album ukazał się 22 maja 1989 roku. Znajdują się na nim takie utwory, jak The Miracle, I Want It All czy The Invisible Man. Według Freddiego zespół zarejestrował na płytę trzydzieści utworów. Wydawnictwo było przedostatnią płytą Queen wydaną za życia Freddiego Mercury’ego. Zespół w składzie Mercury, May, Taylor, Deacon nagrał jeszcze krążek Innuendo, z którego pochodzą takie kompozycje, jak The Show Must Go On, Innuendo czy I Can’t Live With You. Płyta ukazała się w lutym 1991 roku. Dziewięć miesięcy później Mercury zmarł.

Queen wydało pośmiertne kompozycje Mercury’ego już w 1995 roku na płycie Made In Heaven. Obecnie zespół kontynuuje trasy koncertowe z Adamem Lambertem, który gra z Queen już od 2011 roku.

Queen – Face It Alone, posłuchaj utworu

Jak zapowiadali, tak zrobili. Zespół Queen wydał nowy-stary utwór z Freddiem Mercurym. Kompozycja pochodzi z czasów nagrywania płyty The Miracle. Zobacz także 7 mocnych miniseriali do obejrzenia w weekend Pruderyjni widzowie „Oppenheimera”? Sceny stosunku wciąż wywołują dyskusję TikTok Music nadciąga. Czeka nas streamingowa rewolucja? Powrót do przeszłości Na początku czerwca zespół Queen wraz z Adamem […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →