okładka płyty „Queen II”

Muzyka Queen warta miliard dolarów? Katalog z twórczością zespołu ma zostać sprzedany

Obserwuj nas na instagramie:

Jak donosi CNN, Universal Music Group jest o krok od wykupu katalogu z muzyką zespołu Queen za rekordową jak dotąd kwotę.

Zabezpieczenie przyszłości, rekordowa kwota za muzykę Queen

Ile wart jest czyjś muzyczny dorobek artystyczny? To pytanie, na które trudno znaleźć jednoznaczną odpowiedź. Jednym ze wskaźników mogą być z pewnością wpływy z tantiemów – choć wraz z przemijaniem kariery muzycznej i spadkiem aktywności naturalnie one spadają. Nadchodzi wówczas moment, w którym artyści muszą zastanowić się nad zabezpieczeniem finansowym. Coraz częściej muzycy podejmują decyzję o sprzedaży katalogu ze swoją muzyką, czyli tak naprawdę praw do dysponowania nią. Firma nabywająca przejmuje w takim wypadku wszelkie przychody z utworów znajdujących się w zakupionym przez nich katalogu. W dobie streamingów jest to bezpieczna inwestycja długoterminowa, a dla samych artystów to szybki sposób na zabezpieczenie swojej najbliższej przyszłości. Zgodnie z doniesieniami CNN na taki krok zdecydował się zespół Queen.

Legendarny zespół do tej pory dysponował prawami do swojej muzyki w porozumieniu z Disney Music Group. Dziennikarze amerykańskiej stacji telewizyjnej przekonują jednak, że dojdzie do ich sprzedaży Universal Music Group za rekordową jak dotychczas kwotę miliarda dolarów. Z pewnością na cenę wpłynęła popularność filmu Bohemian Rhapsody z 2019 roku.

Trailer filmu Bohemian Rhapsody

Inne wielkie transakcje

Potencjalna sprzedaż katalogu z muzyką Queen nie byłoby jedyną taką transakcją w ostatnich miesiącach, choć kwoty w przypadku innych artystów były zdecydowanie niższe. Na taki ruch zdecydowali się między innymi Dr. Dre czy Justin Bieber. Obaj zainkasowali za sprzedaż praw do swojej muzyki 200 milionów dolarów. Z kolei Justin Timberlake otrzymał kwotę o połowę niższą. Najdroższą jak do tej pory odnotowaną transakcją był zakup przez Sony katalogu z twórczością Bruce’a Springsteena. Gigant fonograficzny zapłacił za niego 500 milionów dolarów.

Jak donosi CNN, Universal Music Group jest o krok od wykupu katalogu z muzyką zespołu Queen za rekordową jak dotąd kwotę. Zobacz także 7 mocnych miniseriali do obejrzenia w weekend Pruderyjni widzowie „Oppenheimera”? Sceny stosunku wciąż wywołują dyskusję TikTok Music nadciąga. Czeka nas streamingowa rewolucja? Zabezpieczenie przyszłości, rekordowa kwota za muzykę Queen Ile wart jest […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →